5 tipů, jak si vytunit zápisník

Možná už jste protřelí bullet-žurnálisté (o metodě Bullet Journalu jsme zde měli čtyřdílný seriál, začtěte se do dílu 1, 2, 3 a 4) nebo vesele využíváte některý z jiných způsobů vedení zápisníku. Ale možná je Rocketbook vaším prvním poznámkovým blokem a chcete jej využít skutečně naplno. Následující rady ocení jak začátečníci, tak zkušení zapisovači.

1. Používejte checkboxy v položkách to-do listů

To-do listy neboli seznamy úkolů, které je třeba splnit, najdete asi v každém zápisníku. Mohou se však poměrně jednoduše ztratit mezi ostatními poznámkami, zápisky ze schůzek a dalším textem. Abyste je odlišili, nakreslete si před každý úkol prázdný čtvereček (checkbox).

Splněné úkoly označte fajfkou (✔), ty nesplněné pak při nahrávání stránek do Rocketbook aplikace snadno uvidíte.

2. Standardizujte záhlaví stránek

Kouzlo Rocketbooku spočívá v tom, že poznámky různých typů můžete psát na přeskáčku a seřadit je až později za pomoci aplikace. Abyste jednotlivé zápisy (předměty ve škole, projekty ve firmě) odlišili, vytvořte si systém záhlaví každé stránky. Do hlavičky napište například:

  • název projektu / jméno předmětu,
  • seznam účastníků (používejte iniciály, abyste se nezdržovali),
  • datum,
  • číslo stránky.

Tyto informace vám na každé ukrojí pár řádků, které můžete vyplňovat například ve chvílích, kdy čekáte na opozdilce. A jejich přínos určitě oceníte velmi brzy.

3. Ozdobte si desky

Chcete vložit do svého Rocketbooku kus své osobnosti? Nebo máte strach, že svůj zápisník v roztržitosti vyměníte s blokem kolegyně? Vytvořte si obal nebo desky polepte štítky či různými ozdobami. Váš Rocketbook tak bude nezaměnitelný a originální.

4. Nebojte se barev

Abyste mohli Rocketbook znovu použít, je třeba do něj zápisky činit pery a fixy Pilot FriXion. Pokud si však myslíte, že tím svůj notes zaplníte nudnou modrou záplavou poznámek, vyvedeme vás z omylu. Podívejte se třeba na řadu Colors a zpestřete své texty třeba zelenou nebo červenou barvou.

5. Připněte k deskám kancelářské svorky

Dostali jste od někoho vizitku, ale nemáte zrovna po ruce vizitkář? Nebo vám někdo dal útržek papíru se svými poznámkami k poradě? Pro tyto případy mějte k deskám Rocketbooku přichycené dvě tři kancelářské svorky. Podobné věci k nim takto snadno připnete.

A pokud jste dočetli až sem a zjistili, že byste se do vytunění zápisníku rádi pustili, ale žádný nemáte, není nic jednoduššího než si nějaký pořídit.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení