5 tipů, jak si vytunit zápisník

Možná už jste protřelí bullet-žurnálisté (o metodě Bullet Journalu jsme zde měli čtyřdílný seriál, začtěte se do dílu 1, 2, 3 a 4) nebo vesele využíváte některý z jiných způsobů vedení zápisníku. Ale možná je Rocketbook vaším prvním poznámkovým blokem a chcete jej využít skutečně naplno. Následující rady ocení jak začátečníci, tak zkušení zapisovači.

1. Používejte checkboxy v položkách to-do listů

To-do listy neboli seznamy úkolů, které je třeba splnit, najdete asi v každém zápisníku. Mohou se však poměrně jednoduše ztratit mezi ostatními poznámkami, zápisky ze schůzek a dalším textem. Abyste je odlišili, nakreslete si před každý úkol prázdný čtvereček (checkbox).

Splněné úkoly označte fajfkou (✔), ty nesplněné pak při nahrávání stránek do Rocketbook aplikace snadno uvidíte.

2. Standardizujte záhlaví stránek

Kouzlo Rocketbooku spočívá v tom, že poznámky různých typů můžete psát na přeskáčku a seřadit je až později za pomoci aplikace. Abyste jednotlivé zápisy (předměty ve škole, projekty ve firmě) odlišili, vytvořte si systém záhlaví každé stránky. Do hlavičky napište například:

  • název projektu / jméno předmětu,
  • seznam účastníků (používejte iniciály, abyste se nezdržovali),
  • datum,
  • číslo stránky.

Tyto informace vám na každé ukrojí pár řádků, které můžete vyplňovat například ve chvílích, kdy čekáte na opozdilce. A jejich přínos určitě oceníte velmi brzy.

3. Ozdobte si desky

Chcete vložit do svého Rocketbooku kus své osobnosti? Nebo máte strach, že svůj zápisník v roztržitosti vyměníte s blokem kolegyně? Vytvořte si obal nebo desky polepte štítky či různými ozdobami. Váš Rocketbook tak bude nezaměnitelný a originální.

4. Nebojte se barev

Abyste mohli Rocketbook znovu použít, je třeba do něj zápisky činit pery a fixy Pilot FriXion. Pokud si však myslíte, že tím svůj notes zaplníte nudnou modrou záplavou poznámek, vyvedeme vás z omylu. Podívejte se třeba na řadu Colors a zpestřete své texty třeba zelenou nebo červenou barvou.

5. Připněte k deskám kancelářské svorky

Dostali jste od někoho vizitku, ale nemáte zrovna po ruce vizitkář? Nebo vám někdo dal útržek papíru se svými poznámkami k poradě? Pro tyto případy mějte k deskám Rocketbooku přichycené dvě tři kancelářské svorky. Podobné věci k nim takto snadno připnete.

A pokud jste dočetli až sem a zjistili, že byste se do vytunění zápisníku rádi pustili, ale žádný nemáte, není nic jednoduššího než si nějaký pořídit.