Často kladené otázky

Obecně o Rocketbooku

 

Rocketbook

Kdo Rocketbook vyrábí?

Zápisník Rocketbook je patentovaným výrobkem společnosti Rocket Innovations, Inc.

 

Aplikace

Musím si k Rocketbooku stáhnout aplikaci?

K běžnému zapisování poznámek vám postačí pouze Rocketbook Wave nebo Rocketbook Everlast a pero Pilot FriXion. Chcete-li ale využít svůj zápisník naplno a radovat se ze všech výhod, které nabízí zejména ve spojení s cloudovými službami jako Box, Dropbox, Google Drive, Evernote, iCloud, OneNote, Slack a e-mail, bez Rocketbook App se neobejdete.

Mohu používat Rocketbook App i bez Rocketbooku?

Aplikace je volně dostupná (pro uživatele operačního systému Android ke stažení zde, pro uživatele iOS zde), s běžným poznámkovým blokem však fungovat nebude. Chcete-li si ale její fungování vyzkoušet před případným pořízením Rocketbooku, můžete si zdarma stáhnout zkušební stránky.

Umí Rocketbook App převádět ručně psaný text do digitálního (OCR)?

Ano, ačkoliv je funkce v betaverzi, převede vám aplikace ručně psaný text do digitální podoby.

 

Ochrana soukromí

Jak Rocketbook zajišťuje ochranu dat a soukromí?

Výrobci ani distributoři zápisníků Rocketbook neshromažďují ani neukládají žádná data, která uživatelé ze stránek svých zápisníků přenášejí do cloudových aplikací.

 

Doprava

Je možné si Rocketbook vyzvednout osobně?

Ano, jak zápisníky Rocketbook, tak pera Pilot FriXion vám můžeme předat osobně, a to na adrese Janáčkova 18 v Ostravě. Čas předání doporučujeme domluvit si předem na e-mailu sales@fistro.cz nebo na telefonu 737 289 810, případně přes Facebook Messenger.

 

Zápisníky a pera

 

Zápisníky

Jak je to s ekologií při výrobě Rocketbooku?

Rocketbook Everlast je vyroben z minerálního papíru. Uhlíková stopa, kterou jeho výroba zanechává, je v porovnání s uhlíkovou stopou po výrobě klasického papíru třetinová. Více informací najdete zde.

Kolik Rocketbook váží?

Hmotnost bloku se pohybuje kolem 200 g.

Jak vymazat Rocketbook Wave?

  1. Vložte zápisník doprostřed talíře mikrovlnné trouby přední stranou nahoru.
  2. Doprostřed modrých kružnic na přední straně Rocketbooku postavte hrnek s vodou.
  3. Zapněte troubu a nechte ji běžet na nejvyšší výkon do doby, než tmavě modré logo zbělá. 
  4. Jakmile je logo světlé, Rocketbook Wave obraťte a vložte zpět přední stranou dolů. Položte hrnek a postup opakujte znovu do doby, než zbělá logo na zadní straně.

 Detailní návod na vymazání Rocketbooku Wave najdete v tomto článku.

Jak vymazat Rocketbook Everlast?

  1. Navlhčete kousek ručníku nebo hadříku vodou a tímto kouskem přetřete popsané stránky.
  2. Pak je vysušte suchým kouskem.

Na mazání můžete použít jakoukoliv látku, ale hadříky z mikrovlákna fungují nejlépe. Ultimativní návod na používání Rocketbooku Everlast najdete v tomto článku, případně si nechte zaslat kompletní návod do Facebook Messengeru.
Snímek obrazovky 2019-01-04 v 15.54.44

Co když nechám Rocketbook Wave v autě za velmi horkého nebo naopak velmi chladného dne?

Stránky Rocketbooku Wave jsou vyrobeny z termocitlivého papíru, z nějž speciální inkoust per Pilot FriXion mizí při teplotách vyšších než 60 °C a naopak se objevuje při teplotách nižších než –15 °C. Pokud víte, že se budete pohybovat v oblastech s extrémními teplotami, nezapomeňte poznámky ze stránek Rocketbooku Wave nascanovat předem.

Kolik „omytí“ vydrží stránky Rocketbooku Everlast?

Pokud stránky otíráte vlhkým hadříkem pravidelně (doporučujeme jednou za měsíc), nemělo by k viditelnému opotřebení dojít nikdy.

Dodáváte náhradní stránky do Rocketbooku?

Náhradní stránky do zápisníků Rocketbook Wave a Rocketbook Everlast nedodáváme, vždy si ale můžete stáhnout zkušební stránky zdarma.

Do jakého kontejneru patří Rocketbook v případě, že jej již nechci používat?

Pro ekologickou likvidaci Rocketbooku Wave využijte modrý kontejner na papír, pro Everlast pak žlutý na plast.

 

Pera

Jaká pera mohu používat pro zapisování do Rocketbooku?

Stránky Rocketbooku Wave i Rocketbooku Everlast můžete popisovat jakýmikoliv pery, tužkami či fixy, nechcete-li však přijít o jednu z klíčových výhod tohoto zápisníku, kterou je možnost poznámky smazat a blok použít znovu, je nutné psát pery či fixy z řady Pilot FriXion.

Co když omylem do Rocketbooku Everlast něco napíšu běžnou propiskou?

Pokud se vám stane, že na stránku Rocketbooku Everlast začnete omylem psát běžnou propisovací tužkou, nemusíte propadat panice. Smazat tak jednoduše jako pera a fixy Pilot FriXion sice nejde, ale konec zápisníku to není. Sáhněte po obyčejném odlakovači na nehty. Namočte jím vatový tampón a stránku potírejte. Sice to chvíli trvá, ale funguje to. Na smazanou stránku pak můžete psát perem FriXion bez problémů.

 

DOPRAVA A PLATBA

Dopravu máte u nás ZDARMA, a to na všechny objednávky nad 1 200 Kč. Můžete si zvolit několik způsobů. Jsme opravdu rychlí – objednané zboží můžete mít doma již následující ráno.

Zásilkovna - Doručení na adresu

Pokud si zvolíte přepravu Zásilkovna - Doručení na adresu a objednáte si do 15:00, máte objednávku doma do dvou pracovních dní. Přijde vám potvrzení o převzetí balíčku kurýrem a v den doručení vás bude kurýr kontaktovat SMS zprávou nebo e-mailem s časovým rozmezím doručení. Pokud vám to nevyhovuje, můžete mu zavolat a čas si změnit. 

Zásilkovna - Pobočky Z-Point

V případě doručování Zásilkovnou na odběrné místo jsou balíčky doručeny na vámi zvolenou pobočku zhruba do 3-4 pracovních dnů.

Osobní odběr – Ostrava

Máme pro vás také možnost osobního odběru, a to na ulici Janáčkova 1024/18 v Ostravě. Všechny objednávky do 14:00 je možné vyzvednout následující pracovní den odpoledne. 

Postupně budeme tato cool odběrná místa přidávat také do dalších měst.