Jak funguje Rocketbook

Rocketbook je zápisník z budoucnosti – spojuje tradiční psaní rukou s digitálním světem. Jeho materiál je navržen tak, že v kombinaci s perem Pilot FriXion můžete své poznámky či kresby nejen přenést do některé z populárních aplikací, ale také následně vymazat a blok znovu použít. Rocketbook Wave lze kompletně vymazat v mikrovlnné troubě a to až 5x. Stránky Rocketbook Everlast můžete vlhkým hadříkem mazat dokonce neomezeně. Jeden zápisník vám tak může vydržet třeba i po celý život. A to není vše, pojďme dál...

 

Mikrovlnka

 

Rocketbook app – brána do budoucnosti

K tomu, abyste mohli svůj Rocketbook používat naplno, je potřeba propojit jej s vaším chytrým mobilním telefonem přes aplikaci Rocketbook App (pro uživatele operačního systému Android ke stažení zde, pro uživatele iOS zde). Její instalací se vám otevře skutečná brána do budoucnosti. A bude vám k tomu stačit obyčejný fotoaparát.

 

Rocketbook + Pilot FriXion = VSL

Aby Rocketbook mohl fungovat, jak má, musel k sobě najít to správné pero. A našel ho u společnosti Pilot. Stránky Rocketbooku v kombinaci s psacím náčiním řady Pilot FriXion dělají doslova zázraky. Po dopsání smažte. V případě Rocketbooku Wave v mikrovlnné troubě, v případě Rocketbooku Everlast vám stačí vlhký hadřík.

K psaní do Rocketbooku vám samozřejmě dobře poslouží i obyčejná propiska nebo tužka. Běžnou propisku ale ze stránek už nedostanete. Pera a fixy Pilot FriXion mají naopak termocitlivou náplň, díky které můžete celý zápisník smazat a znovu použít. Pilot vyrábí v řadě FriXion jak propisky, tak fixy a zvýrazňovače. Jaké jsou druhy per FriXion a v čem se liší, se můžete dozvědět zde. Jakmile si vyberete, můžete se vrhnout do nákupů tady.

Tip: Než svůj Rocketbook zavřete neb otočíte na další list, doporučujeme počkat alespoň deset sekund. Inkoust se během této doby vpije do papíru a zaschne, a vy tak nebudete mít své poznámky rozmazané nebo otisknuté na protější stránce.

 

Chytré stránky

Jednotlivé listy Rocketbooku se už na první pohled liší od stránek běžných zápisníků. Toto jsou ty zásadní prvky, které na každé stránce Rocketbooku najdete:

  • silný tmavý okraj, který pomáhá Rocketbook App definovat okraje scanu,

okraje-stranek

  • QR kód, který obsahuje číslo strany, takže ať už do aplikace nahrajete jakékoliv množství scanů, jejich pořadí bude vždy správné,

qr

  • sedmero symbolů na spodní straně, k nimž můžete přiřadit některou z osmi nejpoužívanějších cloudových aplikací (Box, Dropbox, Google Drive, Evernote, iCloud, OneNote, Slack a e-mail), a synchronizovat tak své poznámky v reálném čase

 

NewRocketbookSymbolsV2

  • papír, který není ani čistý ani řádkovaný ani čtverečkovaný, ale mřížkovaný – ideální na náčrtky diagramů a tabulek a samozřejmě na psaní a kreslení.

DotGrid

 

Díky tomu všemu pak Rocketbook App ořízne a zvětší každý scan tak, že vypadá téměř lépe než ve skutečnosti. :-)

 

okraje-stranek

 

4 kroky jak na to

1. Přiložte pero na papír.

Udělejte si poznámku. Napište báseň. Vyřešte rovnici. Nakreslete mistrovské dílo. Rocketbook je váš notebook.

2. Vyberte si destinaci.

Propojte symboly na spodku každé stránky s cloudovými službami, které používáte. Zaškrtněte, na kterou se vaše stránka má odeslat.

3. Nascanujte stránku.

Vezměte do ruky svůj telefon. Otevřete aplikaci Rocketbook App. Vyfoťte požadovanou stránku.

4. Odešlete poznámky do cloudu.

Vaše stránka dorazila do cíle. Sdílejte, tiskněte, archivujte.

Až dosloužím, chci vymazat

Jedním z hlavních cílů tvůrců Rocketbooku bylo vytvořit zápisník, který se dá po popsání všech stránek vymazat a použít znovu. Budete-li své poznámky psát pery a fixy Pilot FriXion, jak vám doporučujeme výše, můžete pak svůj Rocketbook smazat.

Pokud jste vlastníkem Rocketbooku Wave, dá se celý blok smazat jednoduše tím, že ho na pár minut vložíte do mikrovlnné trouby. Jak na to, jsme popsali v tomto návodu.

Máte-li Rocketbook Everlast, jednotlivé stránky smažete navlhčeným hadříkem. Pozor – suchý hadřík nefunguje! ;-) Ultimativní návod na používání Everlastu najdete zde.

Rocketbook vznikl proto, aby bořil hranice tradičního vnímaní zapisování poznámek. Už žádné kompromisy!

 

 

Jste připraveni ke startu? 

vybratsirocketbook