Pilot FriXion – pera, která s Rocketbookem dělají zázraky

Co je pilot FriXion

FriXion je řada přepisovatelných per společnosti Pilot. Pera jsou plněna speciálním termocitlivým inkoustem, který lze vymazat zahřátím na teplotu 65 °C. Pokud tedy uděláte chybu, jednoduše ji můžete smazat použitím plastového zakončení pera (tímto „gumováním“ dojde právě k onomu zvýšení teploty) a na papír psát znovu. A znovu. A znovu… Bez poškozování struktury papíru i bez malých kousků gumy.

Ball, Point, Clicker – jak se to rýmuje

Rostoucí obliba per FriXion vedla výrobce k postupnému rozšiřování nabídky. Vedle několika barevných variant se tak postupně na trhu začaly objevovat i další druhy tohoto pera.

Ball

Základním typem rollerů Pilot FriXion je ten s označením Ball. Jde o klasické zavírací kuličkové pero s jehličkovým hrotem Hi-Tecpoint, díky kterému se vám bude psát hladce a přesně. Vysychání náplně zabraňuje víčko, na opačné straně pera je pak plastové zakončení, kterým můžete napsaný text mazat. Náplň lze po jejím vypsání v peru vyměnit. Šířka hrotu je 0,7 mm, šířka stopy 0,35 mm.

ball

Point

Variací na FriXion Ball je pero FriXion Point. Oproti Ballu má tenčí hrot, je tedy vhodné na drobnější detaily, rýsování a přesné kreslení. I v případě Pointu vysychání inkoustu zabraňuje víčko, mazací část je na opačné straně pera a náplň je vyměnitelná. Šířka hrotu je 0,5 mm, šířka stopy 0,25 mm.

point

Clicker

Tyto dva typy následně rozšířila řada Pilot FriXion Clicker. Náplň je v tomto případě usazena do těla, které má podobu běžné „cvakací“ propisky. Plastové zakončení sloužící k mazání je v tomto případě součástí pružinového mechanismu. Náplň lze vyměnit. Šířka hrotu je 0,7 mm, šířka stopy 0,35 mm.

clicker

Light

Smazatelný zvýrazňovač, to je Pilot FriXion Light. Fix s klínovým hrotem se vyrábí v několika barevných kombinacích, můžete tak zvýrazňovat své poznámky tak pestře, jak jen chcete. A když náhodou zvýrazníte špatné slovo? Jednoduše použijete platstové zakončení na konci fixu a špatný kousek smažete. Šířka hrotu je 4 mm, šířka stopy 3,3 mm.

light

Colors

Pilot FriXion Colors je něco pro opravdové výtvarné fajnšmekry. Řada popisovačů s válcovým hrotem se vyrábí v celkem deseti barevných variantách, můžete se tak při psaní a kreslení opravdu vyřádit. :-) Plastová mazací část je na konci fixu oproti víčku. Šířka hrotu je 0,7 mm, šířka stopy 0,39 mm.

colors

LX

Elegantní řada per Pilot FriXion dostala označení LX. Zavírací kuličkové pero je opatřeno jehličkovým hrotem Hi-Tecpoint a náplň lze po jejím vypsání v peru vyměnit. Šířka hrotu je 0,7 mm, šířka stopy 0,35 mm.

lx

ColorSticks

Sada kuličkových per Pilot FriXion ColorSticks je to pravé nejen pro školáky a studenty, ale i pro všechny, kteří chtějí svým zápiskům dát barevný řád. Z desetibarevné škály si vybere opravdu každý. Šířka hrotu je 0,7 mm, šířka stopy 0,35 mm.

colorsticks

zázraky, které dělá frixion s rocketbookem

Rocketbook jde v ohledu mazání a znovupřepisování textů ještě dál. S perem FriXion tvoří takřka nerozlučnou dvojici, která dělá doslova zázraky.

Materiál, ze kterého jsou tvořeny jednotlivé listy zápisníku, je totiž odolný vůči mikrovlnnému záření. Celý blok tak po jeho popsání můžete strčit do mikrovlnky, na pár minut ohřát a po vychladnutí použít znovu jako nový.

Jakmile tedy popíšete všechny stránky svého Rocketbooku Wave, jednoduše si prostudujte návod na jeho vymazání, blok vymažte a pište dál. A když vám dojde náplň v peru FriXion? Pořiďte si náhradní anebo si rovnou kupte pero nové, třeba jiné barvy. Vaše poznámky tak budou ještě pestřejší.