Jak pomoci Amazonskému deštnému pralesu

Pravděpodobně jste slyšeli zprávu, že Amazonský deštný prales, který je největší tropický deštný prales na světě, kde roste více než 40 000 druhů rostlin a žije více než 1 300 druhů ptáků, je v plamenech. Toto pestré a nádherné místo, kde stromy vytváří neuvěřitelné baldachýny, je již několik desetiletí soustavně ničeno rozsáhlým kácením místních stromů, díky kterým se dnes potýká i nekonečnými požáry. Kvůli této aktivitě přišel během posledních čtyřiceti let Amazonský prales minimálně o 20 % své původní plochy.
 
Někteří z vás nás kontaktovali, že by rádi pomohli financovat obnovu Amazonského pralesu, který je na tom tak špatně. Opětovné zalesňování je základem obnovy ekosystémů, tento důležitý krok napomůže k opětovné rovnováze. V nadcházejících měsících a letech budou naše projekty na zalesňování rozloženy na různá místa v zemích amazonských deštných lesů.
 
Před pár dny jsme obdrželi další certifikát o vysazení dalších 100 stromů v Amazonském pralese. A znovu na tom máte svůj neoddiskutovatelný podíl i vy. Spolupracujeme s organizací One Tree Planted, která studuje a zkoumá oblast Amazonie a její vlivy na kácení stromů. Svou činnost zaměřuje zejména na oblast v Peru zvanou Madre de Dios.  
 

Pracovníci organizace zde zakládají ekologické zemědělské systémy, vysazují zde kakaovníky a další původní dřeviny. Ve spolupráci s tamějšími lidmi pak pomáhají zakládat komunitní farmaření a zemědělcům poskytují technickou asistenci i nezbytná školení.

V Rocketbooku milujeme zapisováním čehokoliv a zároveň chceme být ekologičtí. Proto spolupracujeme  s několika ekologickými organizacemi. Za každý vámi zakoupený Rocketbook posíláme některé z nich příspěvek na výsadbu stromu.  

 

certifikat_amazonie