Jak pomoci Amazonskému deštnému pralesu

Pravděpodobně jste slyšeli zprávu, že Amazonský deštný prales, který je největší tropický deštný prales na světě, kde roste více než 40 000 druhů rostlin a žije více než 1 300 druhů ptáků, je v plamenech. Toto pestré a nádherné místo, kde stromy vytváří neuvěřitelné baldachýny, je již několik desetiletí soustavně ničeno rozsáhlým kácením místních stromů, díky kterým se dnes potýká i nekonečnými požáry. Kvůli této aktivitě přišel během posledních čtyřiceti let Amazonský prales minimálně o 20 % své původní plochy.
 
Někteří z vás nás kontaktovali, že by rádi pomohli financovat obnovu Amazonského pralesu, který je na tom tak špatně. Opětovné zalesňování je základem obnovy ekosystémů, tento důležitý krok napomůže k opětovné rovnováze. V nadcházejících měsících a letech budou naše projekty na zalesňování rozloženy na různá místa v zemích amazonských deštných lesů.
 
Před pár dny jsme obdrželi další certifikát o vysazení dalších 100 stromů v Amazonském pralese. A znovu na tom máte svůj neoddiskutovatelný podíl i vy. Spolupracujeme s organizací One Tree Planted, která studuje a zkoumá oblast Amazonie a její vlivy na kácení stromů. Svou činnost zaměřuje zejména na oblast v Peru zvanou Madre de Dios.  
 

Pracovníci organizace zde zakládají ekologické zemědělské systémy, vysazují zde kakaovníky a další původní dřeviny. Ve spolupráci s tamějšími lidmi pak pomáhají zakládat komunitní farmaření a zemědělcům poskytují technickou asistenci i nezbytná školení.

V Rocketbooku milujeme zapisováním čehokoliv a zároveň chceme být ekologičtí. Proto spolupracujeme  s několika ekologickými organizacemi. Za každý vámi zakoupený Rocketbook posíláme některé z nich příspěvek na výsadbu stromu.  

 

certifikat_amazonie

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení