Rychlý průvodce nastavením aplikace Rocketbook

Jste připraveni nahrát si své písemné poznámky do oblíbené cloudové aplikace? Tato stručná příručka vám ukáže, jak si stáhnout aplikaci Rocketbook App a nastavit cílové destinace všech vašich geniálních  poznámek.

Krok 1: Stáhněte si aplikaci Rocketbook. V současné době je k dispozici pro iOS v Appstore a pro Android v Obchodě Google Play. Po vytvoření nového uživatelského profilu budete připraveni na konfiguraci aplikace. 

Krok 2: Udělejte si chvilku a hluboce se zamyslete nad tím, kterému symbolu přiřknete tu správnou aplikaci. Aplikace Rocketbook obsahuje sedm symbolů, které se zobrazují ve spodní části stránky Rocketbooku. Každý symbol může být přiřazen jedinečnému cíli, popřemýšlejte tedy, co s čím propojíte. Chcete, aby symbol hvězdy synchronizoval se sdílenou složkou týmu na Disku Google? Měl by se symbol diamantu synchronizovat s e-mailem, abyste mohli své manželce posílat milostné dopisy? Rozhodnutí je na vás.

Krok 3: Synchronizujte symboly s cloudovou službou. Vybráním možnosti Destinations a klepnutím na některý ze symbolů se zobrazí nabídka „Change Destination“. Odtud vyberte cloudovou službu a dále postupujte k přihlašovacím údajům pro každou z nich, abyste mohli připojit aplikaci Rocketbook k daným cílům. Můžete si vybrat konkrétní složky, podprocesy chatu nebo jiné konkrétní cíle, které se přizpůsobí vašim připojeným aplikacím.

Krok 4: Vyberte předvolby pro odesílání. Po nastavení základního cíle můžete zvolit tři další předvolby týkající se toho, jak chcete soubory přijímat.

  • Automatické odeslání. Pro rychlejší a bezproblémové „skenování a odeslání“  může aplikace automaticky odeslat vaše poznámky. Pokud upřednostňujete potvrzení před odesláním souborů, potvrďte klepnutím na zelenou značku po skenování!
  • Odeslat jako PDF. Aplikace je přednastavená pro odesílání skenů ve formátu JPEG. Pokud chcete odeslat skeny ve formátu PDF, zapněte Odeslat jako PDF.
  • Bundle Notes. Jednotlivé skeny můžete kombinovat do hromadného PDF zapnutím funkce Bundle Notes. Nezapomeňte však, že aplikace Bundle Notes funguje pouze tehdy, když jsou soubory převedeny na soubory PDF, takže budete muset přepnout také tuto možnost.

Scanning

TIPY

  • Aplikace automaticky „naskenuje“ stránku, vždy když nasměrujete fotoaparát na Rocketbook. Není třeba stisknout tlačítko spouště.
  • Nejlepší je skenovat v dobře osvětleném prostředí (nebo použít blesk fotoaparátu), vyhnete se tak stínům na stránce. Skenujte přibližně vúhlu 90 stupňů nad stránkou a ujistěte se, že se celá stránka včetně černých okrajů vejde do obrazovky pro prohlížení kamery.
  • Nezapomeňte označit symbol na stránkách. Pokud tak neučiníte, nemá aplikace žádnou cílovou destinaci, kam by měla poznámky odeslat.
  • Nezapomeňte klepnout na zelenou značku pro potvrzení v přpadě, že je funkce Automatické odesílání vypnutá.

 

 

 

Jste připraveni ke startu? 

vybratsirocketbook