Zasadili jsme dalších 100 stromů v Indonésii

A je to tu podruhé! Před pár dny jsme z One Tree Planted obdrželi certifikát dokládající, že jsme zasadili další stovku stromů, tentokráte v Indonésii. A stejně jako v případě sta stromů v Ghaně z března i tady na tom máte svůj podíl vy.

Indonésie je domovem velkolepých deštných pralesů, rašelinišť a rozmanité fauny (žijí zde orangutani a další lidoopi a opice a přes 1 700 druhů ptáků). V součtu zde žije nebo roste 10 až 15 % ze všech známých rostlin, savců a ptáků.

Indonéský projekt One Tree Planted se zaměřuje na oblast jménem Kalimantan v Borneu. Zde leží národní park Tanjung Puting, který v roce 2015 zachvátil požár, který zničil více než 30 000 hektarů plochy pralesa. Kolegové a kolegyně z OTP tvrdě pracují na tom, aby obnovili nejen místa zasažená tímto požárem, ale i oblasti poškozené nelegální těžbou nebo kácením palem za účelem produkce palmového oleje.

Deforestace má za následek zmenšování přirozeného prostředí pro orangutany a jiné živočichy a výrazně snižuje zdroje potravin, přístřešků a života obecně pro miliony lidí. Úzce souvisí také s emisemi uhlíku. Ten je obsažen v rašeliništích, v důsledku jejich odstraňování a následné výsadby palem olejných se však uvolňuje do atmosféry, kde má významný podíl na tvorbě skleníkového efektu.

Práce OTP v podobě sázení nových stromů má zajistit obnovení rovnováhy mezi tamějším životním prostředím a ekonomikou. Projekt je ale zaměřen také na vzdělávání místních obyvatel, zpravidla vesničanů, vytváření pracovních míst a poskytování dlouhodobé pomoci komunitě. Do míst se přitom dostávají na lodích. Během čtyřhodinové plavby po řekách míjejí místa, v nichž žijí orangutani, krokodýli a v nichž se vyskytuje nejrůznější další flóra i fauna.

V Rocketbooku jsme posedlí zapisováním čehokoliv a zároveň chceme být ekologičtí. Proto jsme koncem loňského roku zahájili spolupráci s několika ekologickými organizacemi. Za každý vámi zakoupený Rocketbook posíláme některé z nich příspěvek na výsadbu stromu.

A pro organizaci One Tree Planted jsme už poslali tolik peněz, že z toho v Indonésii bude hned stovka nových stromků. Naši partneři a partnerky v příštích dnech rozhodnou, na jaká konkrétní místa vysadí rostlinné druhy jako Mentawa, Papung, Ubar, Halaban, Nyatoh, Jinjit, Betapai nebo Sundi.

Děkujeme vám!

indonesia-certificate

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení