1 Rocketbook = 1 Strom

Možná podobné zvyky máte i vy: Denně používáte telefon, aby vám pípnul vždy před každou schůzkou či důležitou událostí. Ledničku a stěny máte polepené papírky s nejrůznějšími úkoly, seznamy a poznámkami. A na delší zápisky vám slouží poznámkový blok.

A možná jste si všimli, že papírky a popsané zápisníky začínají tvořit podstatnou část vašeho odpadu. Myslíte-li na ekologii, zaplňují tyto staré poznámky nádobu, kterou jste vyčlenili na sběr papíru. Ano, recyklace je fajn, ale je možné jít ještě dál?

1 Rocketbook = 5 sešitů

Vyrobit takový zápisník není jen tak a nese to s sebou množství negativních dopadů na životní prostředí. Samotná výroba papíru ovlivňuje jak vodní prostředí, tak i ovzduší. Rozdělením celulózy a necelulózových složek buničiny a následným bělením se do vodních toků dostávají sloučeniny síry, hydrogensiřičitanové soli, sulfidy a sloučeniny chloru.Ty tak během těchto procesů zčásti přecházejí do odpadních vod. 

Ale pojďme se podívat i na základní suroviny. Věděli jste, že na výrobu 1 tuny papíru se spotřebují až 3 tuny dřeva? Z jednoho vzrostlého smrku se přitom vyrobí asi 80 000 archů kancelářského papíru formátu A4. A jeden aršík formátu A4 spotřebuje až 13 litrů vody! 

To vše měli tvůrci Rocketbooku v hlavě, když přemýšleli nad tím, jak být ekologičtí, když sami byli posedlí zapisováním čehokoliv. A tak se zrodil nejprve Rocketbook Wave, zápisník z budoucnosti, který ve spojení s pery Pilot FriXion a mikrovlnnou troubou dělá zázraky: můžete jej popsat, celý vymazat a znovu popsat, a to až pětkrát. Můžete si tedy pořídit pět sešitů, popsat je a vyhodit, nebo jeden Rocketbook, popsat jej, vymazat a znovu použít (5x80 listů = 400l, což odpovídá asi 50 kubíkům vody). Kolik vody a dřeva ušetříte používáním Rocketbooku Everlast už necháme vypočítat Vás :)

1 Rocketbook = 1 strom

A my jsme si řekli, že chceme jít ještě o kousek dál. Pod heslem „Kup zápisník – zasadíme strom“ jsme ve spolupráci s několika neziskovými organizacemi rozjeli nebývalou akci. Za každý prodaný zápisník necháme vysadit strom na místě, kde je nejpotřebnější.

S jakými neziskovkami spolupracujeme?

Pro začátek akce „Kup zápisník – zasadíme strom“ jsme vybrali čtyři zahraniční a jednu českou neziskovou organizaci. Zahraniční neziskovky reprezentují americké One Tree Planted z města Shelburne ve Vermontu, Trees for the Future ze Silver Spring v Marylandu, American Forests z Washingtonu, DC a Treedom z italské Florencie. Pro tuzemské zástupce aktuálně vyhledáváme vhodné partnery.

Jak to funguje?

Nemusíte se obávat, že vás budeme hnát do lesů s rýči a sazenicemi. O všechno se postaráme my právě prostřednictvím šikovných kolegyň a kolegů z některé ze zmíněných neziskovek.

Z každého objednaného Rocketbooku pošleme vybrané organizaci příspěvek. Za každý prodaný blok tak někde na světě vyroste jeden strom. Pořiďte si tedy svůj zápisník ještě dnes, přispějete tak k tomu, aby naše planeta byla zase trochu zelenější.

Snímek obrazovky 2018-03-12 v 14.07.03

 

 

Jste připraveni ke startu? 

vybratsirocketbook

 

             

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení