Zasadili jsme prvních 100 stromů v Ghaně

Máme pro vás dobrou zprávu: před několika málo dny jsme obdrželi certifikát o tom, že jsme zasadili prvních sto stromů v Ghaně! A protože na tom máte svůj podíl, rádi se s vámi o tuto radost teď dělíme.

Jsme posedlí zapisováním čehokoliv a zároveň chceme být ekologičtí. Proto jsme koncem loňského roku zahájili spolupráci s několika ekologickými organizacemi. Za každý vámi zakoupený Rocketbook posíláme některé z nich příspěvek na výsadbu stromu. A pro organizaci One Tree Planted jsme už poslali tolik peněz, že z toho v Ghaně bude hned stovka nových stromků!

Ghana je plná překrásných pralesů, rozmanitých živočišných druhů a nádherných písčitých pláží. Od 90. let minulého století ale přišla už o víc než 30 % pralesního porostu. Kolegyně a kolegové z One Tree Planted pomáhají pralesy obnovovat, a do Ghany tak vracet její původní krásu a udržitelnost.

Cílem organizace je v tomto státě vysázet postupně 50 000 stromů. Soustředí se zejména na oblasti severních savan. Zde stromů ubývá zejména kvůli vlivům blízké Sahary. Nové stromy tak do míst vracejí stabilní klima, zlepšují půdu, ale také život místních lidí – vzděláváním ghanských farmářů a zemědělců a jejich zapojením do zalesňování.

A díky naší společné práci nyní v Ghaně do konce září vyroste sto nových akátů, týků a mahagonů. Děkujeme vám!

Snímek obrazovky 2018-03-23 v 20.08.47