Zasadili jsme 100 stromů v Amazonském pralese

Naše společná ekologická jízda pokračuje! Před pár dny jsme z organizace One Tree Planted obdrželi už třetí certifikát o zasazení stovky stromů, tentokráte v Amazonském pralese. A znovu na tom máte svůj neoddiskutovatelný podíl i vy.

Amazonský prales (nazývaný také Amazonský tropický deštný prales) je zřejmě jedním z nejvíce fascinujících míst na Zemi. Plocha o rozloze přibližně 5 500 000 km2 zabírá území celkem devíti jihoamerických států, konkrétně Brazílie, Kolumbie, Peru, Venezuely, Ekvádoru, Bolívie, Guyany, Surinamu a Francouzské Guyany.

Jde o největší tropický deštný prales na světě a o místo, kde roste více než 40 000 druhů rostlin a kde žije více než 1 300 druhů ptáků. Je to zkrátka místo velmi pestré a nádherné. 

Bohužel jde však také zároveň o místo, které je již několik desetiletí soustavně ničeno rozsáhlým kácením místních stromů. Kvůli této aktivitě přišel během posledních čtyřiceti let Amazonský prales minimálně o 20 % své původní plochy.

Organizace One Tree Planted oblast Amazonie studuje a zkoumá vlivy, které na ni právě kácení má. Svou činnost zaměřuje zejména na oblast v Peru zvanou Madre de Dios. Ta je mimo jiné domovem 10 % druhů ptáků z celého světa. Cílem OTP je znovu obnovit a udržovat zónu mezi chráněnou oblastí Tambopata, Národním parkem Bahuaja-Sonene a městem Puerto Maldonado. Právě tato oblast byla pracovníky organizace vyhodnocena jako jedna z nejvíce poškozených.

Zasazováním nových stromů poskytujeme útočiště jaguárům a stovkám dalších zvířecích druhů a zároveň nabízíme udržitelné bydlení místním obyvatelům. Pracovníci organizace zde zakládají ekologické zemědělské systémy, vysazují zde kakaovníky a další původní dřeviny. Ve spolupráci s tamějšími lidmi pak pomáhají zakládat komunitní farmaření a zemědělcům poskytují technickou asistenci i nezbytná školení.

V Rocketbooku jsme posedlí zapisováním čehokoliv a zároveň chceme být ekologičtí. Proto jsme koncem loňského roku zahájili spolupráci s několika ekologickými organizacemi. Za každý vámi zakoupený Rocketbook posíláme některé z nich příspěvek na výsadbu stromu. První stovku stromů jsme přes One Tree Planted zasadili v březnu v Ghaně, druhá stovka následovala v květnu v Indonésii.

Děkujeme vám!

amazonie certifikát

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení