Zasadili jsme 100 stromů v Amazonském pralese

Naše společná ekologická jízda pokračuje! Před pár dny jsme z organizace One Tree Planted obdrželi už třetí certifikát o zasazení stovky stromů, tentokráte v Amazonském pralese. A znovu na tom máte svůj neoddiskutovatelný podíl i vy.

Amazonský prales (nazývaný také Amazonský tropický deštný prales) je zřejmě jedním z nejvíce fascinujících míst na Zemi. Plocha o rozloze přibližně 5 500 000 km2 zabírá území celkem devíti jihoamerických států, konkrétně Brazílie, Kolumbie, Peru, Venezuely, Ekvádoru, Bolívie, Guyany, Surinamu a Francouzské Guyany.

Jde o největší tropický deštný prales na světě a o místo, kde roste více než 40 000 druhů rostlin a kde žije více než 1 300 druhů ptáků. Je to zkrátka místo velmi pestré a nádherné. 

Bohužel jde však také zároveň o místo, které je již několik desetiletí soustavně ničeno rozsáhlým kácením místních stromů. Kvůli této aktivitě přišel během posledních čtyřiceti let Amazonský prales minimálně o 20 % své původní plochy.

Organizace One Tree Planted oblast Amazonie studuje a zkoumá vlivy, které na ni právě kácení má. Svou činnost zaměřuje zejména na oblast v Peru zvanou Madre de Dios. Ta je mimo jiné domovem 10 % druhů ptáků z celého světa. Cílem OTP je znovu obnovit a udržovat zónu mezi chráněnou oblastí Tambopata, Národním parkem Bahuaja-Sonene a městem Puerto Maldonado. Právě tato oblast byla pracovníky organizace vyhodnocena jako jedna z nejvíce poškozených.

Zasazováním nových stromů poskytujeme útočiště jaguárům a stovkám dalších zvířecích druhů a zároveň nabízíme udržitelné bydlení místním obyvatelům. Pracovníci organizace zde zakládají ekologické zemědělské systémy, vysazují zde kakaovníky a další původní dřeviny. Ve spolupráci s tamějšími lidmi pak pomáhají zakládat komunitní farmaření a zemědělcům poskytují technickou asistenci i nezbytná školení.

V Rocketbooku jsme posedlí zapisováním čehokoliv a zároveň chceme být ekologičtí. Proto jsme koncem loňského roku zahájili spolupráci s několika ekologickými organizacemi. Za každý vámi zakoupený Rocketbook posíláme některé z nich příspěvek na výsadbu stromu. První stovku stromů jsme přes One Tree Planted zasadili v březnu v Ghaně, druhá stovka následovala v květnu v Indonésii.

Děkujeme vám!

amazonie certifikát