4 Rocketbook triky pro studenty i učitele

Učte se o budoucnosti s pomůckami z budoucnosti.

Všichni dobře víme, jak zatím vypadal uplynulý školní rok, a ze zkušeností chceme být do budoucnosti všichni co nejlépe připraveni. My pro vás máme 4 skvělé triky, jak aplikaci i zápisník Rocketbook využít ve školním prostředí. (Všechny tyto triky byly testovány na učitelích a v tomto případě vám doporučujeme, abyste je vyzkoušeli doma.)

Existuje spousta způsobů, jak využívat Rocketbook, a to jak pro učitele, tak pro studenty. Všechny jsme je smíchali, přidali špetku zdravé motivace do práce a uvařili jsme z nich tyto 4 triky. Díky nim se váš čas strávený studiem může stát o něco příjemnějším!

 1. Google Drive: Ukládejte své poznámky
 2. Google Classroom: Domácí úkoly pohodlně
 3. Snapcast: Učte na dálku živě
 4. GIFy: Usnadněte si práci

1. Google Drive

Jakmile skončí hodina, nahrajte vaše poznámky na Google Drive. (Pokud nemáte synchronizaci nastavenou, tady je návod)

Proč by měli studenti využít tento trik:

 • Když později nastane zkouškové, nebudete se muset prodírat hromadami pomačkaných papírů s poznámkami, abyste našli tu jednu, kterou zrovna hledáte.
 • Funkce smart titles v naší aplikaci, která automaticky pojmenuje vaše naskenované poznámky, vám pomůže na Google Drive udržovat pořádek. Pak totiž můžete vyhledávat přesně to, co zrovna potřebujete (sledujte níže).

1_w8LS9Ltmdo-etvtPNEGylg

 • Až budete mít všechny poznámky zdigitalizované, je čas na úklid vašeho Rocketbook zápisníku. Jen díky tomu, můžete jeden zápisník používat na všechny předměty. Poděkují vám záda i peněženka.

 

Proč by učitelé měli využít tento trik:

 • Studenti mohou mít přístup k poznámkám z minulých hodin, pokud na nich chyběli, anebo jen nestíhali (nebo nedávali pozor :-) ).
 • Jakmile přijde léto, budete mít pohromadě v digitální formě celý školní rok vašeho učení, za kterým se můžete ohlédnout. To také skvěle vybízí k pochlubení se jak rodičům, tak kolegům učitelům. Budou koukat, jak úžasně jste organizovaní!
 • Preferujete tabuli před zápisníky? Použijte Beacons nebo naskenujte zápisník vašeho studenta a použijte jeho poznámky jako příklad pro třídu.
 • Umožněte studentům přístup k příslušným třídním složkám na Google Drive, nebo poznámky nahrajte na vaši učitelskou stránku, jako to udělala slečna B z Obsidian Middle School (sledujte níže).


 

2. Google Classroom

⇨ Vytvářejte, známkujte a vybírejte úkoly digitálně na Google Classroom.

Proč by studenti měli využít tento trik:

 • Už nikdy nezapomenete termín odevzdání, stačí jen zkontrolovat datum v aplikaci online.
 • To, že vám „pes snědl domácí úkol“, už nebude fungovat, a to ani kdyby to byla pravda. Vypracujte úkol do vašeho Rocketbook zápisníku a všechny poznámky naskenováním přetvořte na digitální.
 • Hodnocení „7/10“ je sice fajn, ale detailnější ručně psané poznámky k vaší práci přímo od učitele jsou ještě lepší. Dobrá zpětná vazba totiž zaručuje rychlejší pokrok!

 

Den_dětí_rocketbook3
Studenti, učitelé a rodiče - připravili jsme pro vás speciální BALÍČEK STUDENT za magickou cenu.


Proč by učitelé měli využít tento trik:

 • Poskytněte studentům podrobnou zpětnou vazbu a přidejte své popisky ke každému kroku jejich práce. (Bonus: v případě používání tabletu můžete své popisky psát rovnou ručně.)
 • Už žádné „ztratil jsem domácí úkol“. Studenti vypracují své úkoly v Rocketbook zápisníku a následně je naskenují a odevzdají online. Jednoduché a organizované.
 • Nemusíte už denně tisknout stovky papírů. Jednoduše nahrajte dokument na váš Google Drive a zpřístupněte jej vašim studentům.
 • S Rocketbook zápisníkem můžete naskenovat a nahrát výsledky a správné odpovědi do Google Classroom, aby se z nich studenti mohli pohodlně učit.

Tip navíc: Chcete vytvořit vlastní stránku v Rocketbook zápisníku s šablonou nebo s otázkami, které budete moct pohodlně naskenovat s aplikací Rocketbook? Podívejte se na video níže.

3. Snapcast

⇨ Učte odkudkoli díky Snapcastu, který umožňuje živě sdílet obsah vaší tabule nebo zápisníku. (Klikněte sem pro podrobný návod, jak používat Snapcast.)

Proč by studenti měli využít tento trik:

 • Skupinové projekty jsou mnohem jednodušší, když můžete spolupracovat a sdílet nápady hned v procesu. Snapcast je ideální pro brainstorming a pro vytváření seznamu úkolů, který dáváte dohromady během hovoru v Google Hangouts nebo na Zoomu.
 • Online učení může být dost neohrabané. Snapcast vám umožní sdílet vaši práci s učitelem v reálném čase, takže mu můžete doslova ukázat, kde přesně máte problém. Získáte pomoc přesně tam, kde ji potřebujete, bez jakýchkoli zmatků.

0_7h9F7uf_5B2W6snI

Proč by učitelé měli využít tento trik:

 • Projděte názorně všechny příklady, se kterými mají studenti problém, zatímco oni sledují vaši tabuli a pozorně vás ve správném postupu následují.
 • Se Snapcastem můžete vytvořit třídní kalendář s termíny odevzdání a nadcházejícími testy a zkouškami, které si studenti mohou kdykoliv připomenout.
  • Snapcast je skvělý pro učení matematiky, fyziky, angličtiny, dějepisu, nebo klidně i dramatického kroužku! Pan Landrum z River Road Middle School si poradil skvěle (sledujte níže).

4. GIFy

⇨ Vytvořit animované gify je s aplikací Rocketbook opravdu snadné. (Klikněte sem pro podrobný návod, jak používat GIFy s Rocketbook krok za krokem.)

Proč by studenti měli využít tento trik:

 • GIFy se mohou hodit, chcete-li odhalit řešení názorně krok za krokem. To je skvělý způsob, jak otestovat sebe samotného před testem nebo zkouškou.
 • Dejte si pauzu od studia a buďte chvíli kreativní. Užijte si zábavu při vytváření vlastních GIFů. Co takhle raketa, která se chystá startovat? To je jen náš tip.

0_XRSV0bMJW2K6U8tn (2)

Proč by učitelé měli využít tento trik:

 • Distanční výuka je vyčerpávající jak pro studenty, tak pro učitele. Dodejte vašim pracovním dnům trochu hravosti a vložte mezi seriózní úkoly nějaký ten vtipný GIF.
 • A co je s GIFy opravdu užitečné – názorná ukázka procesu. Postupujte krok za krokem příkladem v matematice, nakreslete diagram ve fyzice nebo vytvořte časovou osu na dějepis. Tohle všechno bude skvělý GIF! Pan Rieke z Houston Christian High School dokonce u GIFů rozlišuje barvy, aby studenti mohli sledovat postupně všechny kroky, které udělá (sledujte níže).

https://youtu.be/4KuwAhQt3TY

 

*Tip navíc*

Naplánujte si úspěch společně s Rocketbook Panda Planner.

Proč by studenti i učitelé měli využít tento trik:

 • Tenhle školní rok je všechno, jen ne předvídatelný. I přesto může trocha plánování některé věci trochu zjednodušit. Poslechněte si pana Kolandera ze South Valley Academy. Nejvíc se mu líbí, že Panda Planner mu umožňuje jednoduchou změnu plánů a přizpůsobení na nečekané situace (sledujte níže).Učte (se) pilně a sklízejte úspěchy

Hodně štěstí studentům a jedno velké díky učitelům! Doufáme, že vám tyto triky pomohly se více zorientovat ve využití funkcí naší aplikace. Pokud by vás zajímalo více Rocketbook tipů nebo byste měli nějaké další triky, které byste rádi sdíleli s ostatními, sledujte nás na Facebooku a určitě nám napište do komentářů.

1_JZspUKOGaHma5RYxlBN70g