Dejte se dokupy se Smart Lists

Přetavte nezbytné povinnosti v zábavné interaktivní seznamy. Napůl snědená müsli tyčinka, skvrna od rozlitého kafe, malůvka, kterou jste si čmárali bokem místo poznámek při obzvlášť nudné přednášce… na pracovním stole se nepořádek tvoří velmi jednoduše. Často v něm ale nenávratně zmizí i důležité věci, třeba vaše to-do listy s úkoly na příští týden nebo připomínky čehokoli, co byste neměli zapomenout – a co nakonec v případě ztráty úspěšně zapomenete. Pokud se dostáváte do podobných situací častěji, než byste chtěli, funkce Smart Lists od aplikace Rocketbook je přesně pro vás.

smartlists1

Pokračujte ve čtení a zjistěte, jak vám Smart Lists pomůžou pracovat efektivněji a cítit se zodpovědněji!

Co jsou to Smart Lists?

Smart Lists se nazývá funkce v aplikaci Rocketbook, která vám umožňuje vytvářet digitální verze vašich ručně psaných poznámek ze zápisníku Rocketbook.
Speciální OCR technologie automaticky rozpozná jakoukoliv položku vašeho seznamu podle charakteristického čtverečku sloužícího k odškrtnutí. Pak už aplikace jen jednoduše přepíše vaše úkoly z papíru na displej.

 

Jak Smart Lists fungují?

Abyste mohli Smart Lists správně používat, nejdříve se ujistěte, že jsou v aplikaci ve vašem OCR nastavení Smart Lists zapnuté. Pak vezměte do ruky tužku a sepište váš to-do list tak, aby každý úkol doprovázel po levé straně prázdný čtvereček. Například takhle:

☐ vyprat skafandr

☐ spravit motorové trysky rakety

☐ koupit dehydratovanou zmrzlinu

Jakmile budete mít seznam sepsaný, jednoduše jej naskenujte. Váš seznam se přenese do digitální podoby na obrazovku a vy můžete pokračovat v úpravách a přidávání dalších položek.

smartlists2

Digitalizovaný seznam můžete odškrtávat přímo na obrazovce!

A to není vše! Můžete Smart Lists dělit na různé kategorie podle tématu nebo účelu, navíc budou v aplikaci hned automaticky uloženy. Svoje seznamy si tak můžete kdykoliv zobrazit a pokochat se tím, jak vám úkoly příjemně ubývají!

Nevěšte hlavu, jestliže se některé vaše položky nepodaří naskenovat - seznamy můžete vždycky v aplikaci ručně upravit. Ať už potřebujete přidávat položky nové nebo smazat některé staré.

smartlists3

Stačí namířit a seznam máte v aplikaci. Jen pozor na nastavení!


Stále si nejste jisti jak začít se Smart Lists na vašem zařízení? Tady je návod, jak je nastavit v Rocketbook mobilní aplikaci.

 

Používání Smart Lists

Teď když už víte, jak Smart Lists fungují, přišel čas na tu zábavnější část. Tahle vymoženost vám totiž pomůže dát se konečně dokupy. Jak už zjistily mnohé studie a spousta vědců, je skutečně pravda, že psaní rukou nám pomáhá si věci lépe zapamatovat a v paměti je také déle udržet. Navíc, hození vašich úkolů a povinností na papír vám může pomoct hezky uklidit hlavu (a možná i pracovní stůl).

Jen co se z vašeho fyzického seznamu stane po naskenování seznam digitální, můžete v aplikaci pomocí Smart Lists pohodlně sledovat, jak vám práce ubývá (nebo možná přibývá). Průběžné udržování seznamu vám umožní se kdykoliv vrátit k probíhajícím nebo už hotovým úkolům – stačí jeden dotyk prstu. Nezapomeňte, že skrze aplikaci můžete také uložit všechny vaše seznamy na jakékoliv internetové úložiště a bezpečně je zálohovat.

Zkrátka, digitální svět ve vašem mobilu jako na dlani. Doslova.

Kdy konkrétně mohou Smart Lists přijít vhod?

Situací je celá spousta, tady je jednoduchá inspirace:

  • Každodenní produktivita: Mít lepítka po všech stránkách vašeho diáře není zrovna efektivní. Zorganizujte všechny vaše povinnosti bez nepořádku.
    • Otevřete Smart Lists.
  • Nákupní pomocník: Dorazili jste do obchodu a zaboha si nemůžete vzpomenout, jestli v ledničce vejce ještě jsou, nebo už ne.
    • Otevřete Smart Lists.
  • Nápadník: Máte spoustu super nápadů, ale nemáte čas si je podrobně zapsat. Potřebujete si je uložit na později tak, abyste přesně věděli, o co jde, když se k nim vrátíte. Co kdyby se zrovna jednalo o přelomový vynález?
    • Otevřete Smart Lists.


Pamatujte, že tiché chvilky s papírem a tužkou mohou být vaše nová forma self care! Sepisování to-do listů se totiž může změnit ze stresujícího na uklidňující velmi rychle, právě díky Smart Lists. Teď, když už víte co a jak, běžte a přidejte si novou položku na váš seznam. Bude znít „dej se dokupy“ a vy budete usilovat o to, abyste ji co nejdříve odškrtli!

 

Jste připraveni ke startu? 

vybratsirocketbook