Animovaný GIF? S Rocketbookem to jde!

Rocketbook App před nedávnem představila novou funkcionalitu, díky které budete moci nyní své kresby v Rocketbooku rozpohybovat, a vytvořit tak efektní animovaný GIF.

Funkcionalita je zatím propojená pouze s iOS a iMessage, na jejím propojení s operačním systémem Android a dalšími se usilovně pracuje.

co je animovaný gif?

GIF, používané coby jedna z přípon souborů, je zkratkou anglického spojení graphics interchange format, tedy něco jako grafický výměnný formát. V jednom takovém souboru je řada obrázků, které se po jeho zobrazení samy „přehrávají“ v určeném pořadí. Vzniká tak dojem krátkého němého animovaného filmu pouštěného ve smyčce.

Jedná se o jeden z nejstarších grafických formátů fungujících na všech platformách. A v posledních letech zažívají GIFy své obrození. Může za to nástup mobilních telefonů, které nepotřebují vysokou kvalitu zobrazovaných médií, která je zpravidla spojena s nároky na kapacitu úložiště. Maličký GIF je efektní a v telefonu nezabere téměř žádné místo.

alien-by-hannah_7cb6f5cf-e88a-46f9-a2c9-7a1ac540626d_large

 

A nyní si takový animovaný GIF můžete vytvořit sami. Stačí k tomu málo – Rocketbook, pero FriXion Point a trocha vaší šikovnosti.

jak vytvořit animovaný gif pomocí rocketbooku

1. Chcete-li vytvořit animovaný GIF a poslat ho například kamarádům přes Messages v iOS, je potřeba nejprve zvolit umístění. V nastavení Umístění (Destinations) zvolte ikonu, vyberte Změnit umístění (Change Destination) a zvolte Messages.

gify1

2. Vyberte kontakt, který chcete ikoně přiřadit, a uložte.

gify2

3. V nastavení animací (Animation Settings) zapněte animované GIFy (Animated GIFs).

4. Na stránkách svého Rocketbooku označte ikonu, kterou chcete seskupit do GIFu.

5. Naskenujte jednotlivé stránky, které mají tvořit výslednou animaci. Pokud naskenujete jednu stránku, bude se váš GIF skládat pouze z jednoho obrázku. Jakmile máte všechny, klepněte na tlačítko Hotovo (Done) a Poslat (Send).

gify4

6. Otevře se iMessage. Klepněte na Poslat (Send).

7. Osoba, kterou jste přiřadili, následně obdrží hotový animovaný GIF!

Chcete si to vyzkoušet? Neváhejte, stáhněte si zkušební stránky Rocketbooku zdarma a začněte kreslit, animovat a posílat. Je to zábava, že? Mějte jen prosím na paměti, že odeslané zprávy jsou účtovány dle tarifu vašeho telefonního operátora. ;-)

 

 

 

Jste připraveni ke startu? 

vybratsirocketbook