[OCR] Přepisování ručně psaného textu do digitální podoby

Funkce OCR zvládne přepsat vaše poznámky! 

 

OCR (Rocketbook Recognition OCR) přepisuje ručně psaný text do digitální podoby. Od začátku to byla to jedna z nejvíce požadovaných funkcí a my jsme nadšeni, že tuto schopnost aplikace Rocketbook již od roku 2019 ladí k dokonalosti!

 

V mobilní aplikaci Rocketbook můžete sílu OCR okusit hned ve 3 variantách:

  1. chytré názvy souborů Smart Titles,
  2. inteligentního vyhledávání Smart Search
  3. automatický přepis textu do e-mailu 

Pro dosažení nejlepších výsledků a minimalizaci chyb rozpoznávání znaků pište do svého Rocketbooku co nejčitelněji a ideálně tiskacím písmem. Z našich zkušeností se zatím technologie OCR příliš nekamarádí s českým psacím písmem, které je ve světě naprosto unikátní.

 

POZNÁMKA K JAZYKŮM: OCR technologie je prozatím plně funkční s anglickými texty, po našem otestování si troufáme říct, že si obstojně poradí i s rozpoznáváním českých textů včetně diakritiky.

 

1. SMART TITLES

Tato funkce automaticky pojmenuje váš sken nápisem, který na stránce umístíte mezi dva hashtagy (např. ## Rocketbook Team Meeting ## automaticky pojmenuje stránku jako „Rocketbook Team Meeting“)

 

Snímek obrazovky 2019-04-08 v 15.33.56 

 

Jak aktivovat Smart Titles:

  • Přejděte v aplikaci do nastavení, rozklikněte Handwriting recognition (OCR) a zde přepněte funkci Smart Titles na ON. Poté stačí každý začátek stránky nadepsat mezi zmíněné dva křížky a po uložení skenu se vám soubor automaticky pojmenuje.

2. SMART SEARCH

Nová funkce Smart search umožňuje vyhledávání stran podle klíčových slov, která jsou na stránce napsaná. Stačí kliknout na lupu a napsat slovo, na které si zrovna vzpomenete. Aplikace vám ihned najde všechny strany, na kterých je toto slovo zmíňené, ať už v názvu nebo přímo v textu.

iOS_Smart_Search

 

Jak aktivovat Smart Search: 

  • Přejděte v aplikaci do nastavení, rozklikněte Handwriting recognition (OCR) a zde přepněte funkci Smart Search na ON.

 

3. PŘEPIS E-MAILU

Tato funkce přepíše celý text z vaší stránky přímo do e-mailu. Můžete si tedy poté v e-mailové stránce snadno vyhledávat poznámky pomocí klíčových slov.

 Přepis skenu do emailu v Rocketbook mobilní aplikaci pomocí funkce OCR

Jak aktivovat Přepis do e-mailu:

  • Přejděte v aplikaci do nastavení, rozklikněte Handwriting recognition (OCR) a zde přepněte funkci Email Transcription na ON.
  • Potom jděte do Destinations, vyberte si u některého ze symbolů volbu Email a v jejím nastavení přepněte OCR Transcription také na ON.
  • Nakonec si jen vyberte, zda k e-mailu chcete přiložit v .txt souboru (Attach) nebo si přejete mít text přimo v těle zprávy (Embed)

 

 

Jste připraveni ke startu? 

vybratsirocketbook

 

             

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení