[OCR] Přepisování ručně psaného textu do digitální podoby

Funkce OCR zvládne přepsat vaše poznámky! 

 

OCR (Rocketbook Recognition OCR) přepisuje ručně psaný text do digitální podoby. Od začátku to byla to jedna z nejvíce požadovaných funkcí a my jsme nadšeni, že tuto schopnost aplikace Rocketbook již od roku 2019 ladí k dokonalosti!

 

V mobilní aplikaci Rocketbook můžete sílu OCR okusit hned ve 3 variantách:

  1. chytré názvy souborů Smart Titles,
  2. inteligentního vyhledávání Smart Search
  3. automatický přepis textu do e-mailu 

Pro dosažení nejlepších výsledků a minimalizaci chyb rozpoznávání znaků pište do svého Rocketbooku co nejčitelněji a ideálně tiskacím písmem. Z našich zkušeností se zatím technologie OCR příliš nekamarádí s českým psacím písmem, které je ve světě naprosto unikátní.

 

POZNÁMKA K JAZYKŮM: OCR technologie je prozatím plně funkční s anglickými texty, po našem otestování si troufáme říct, že si obstojně poradí i s rozpoznáváním českých textů včetně diakritiky.

 

1. SMART TITLES

Tato funkce automaticky pojmenuje váš sken nápisem, který na stránce umístíte mezi dva hashtagy (např. ## Rocketbook Team Meeting ## automaticky pojmenuje stránku jako „Rocketbook Team Meeting“)

 

Snímek obrazovky 2019-04-08 v 15.33.56 

 

Jak aktivovat Smart Titles:

  • Přejděte v aplikaci do nastavení, rozklikněte Handwriting recognition (OCR) a zde přepněte funkci Smart Titles na ON. Poté stačí každý začátek stránky nadepsat mezi zmíněné dva křížky a po uložení skenu se vám soubor automaticky pojmenuje.

2. SMART SEARCH

Nová funkce Smart search umožňuje vyhledávání stran podle klíčových slov, která jsou na stránce napsaná. Stačí kliknout na lupu a napsat slovo, na které si zrovna vzpomenete. Aplikace vám ihned najde všechny strany, na kterých je toto slovo zmíňené, ať už v názvu nebo přímo v textu.

iOS_Smart_Search

 

Jak aktivovat Smart Search: 

  • Přejděte v aplikaci do nastavení, rozklikněte Handwriting recognition (OCR) a zde přepněte funkci Smart Search na ON.

 

3. PŘEPIS E-MAILU

Tato funkce přepíše celý text z vaší stránky přímo do e-mailu. Můžete si tedy poté v e-mailové stránce snadno vyhledávat poznámky pomocí klíčových slov.

 Přepis skenu do emailu v Rocketbook mobilní aplikaci pomocí funkce OCR

Jak aktivovat Přepis do e-mailu:

  • Přejděte v aplikaci do nastavení, rozklikněte Handwriting recognition (OCR) a zde přepněte funkci Email Transcription na ON.
  • Potom jděte do Destinations, vyberte si u některého ze symbolů volbu Email a v jejím nastavení přepněte OCR Transcription také na ON.
  • Nakonec si jen vyberte, zda k e-mailu chcete přiložit v .txt souboru (Attach) nebo si přejete mít text přimo v těle zprávy (Embed)

 

 

Jste připraveni ke startu? 

vybratsirocketbook