Alternativní způsoby, jak vymazat Rocketbook Wave (ale zůstaňte u mikrovlnky, vážně)

Mikrovlnná trouba se anglicky řekne microwave oven. A Rocketbook Wave se jmenuje Wave právě proto, že se jeho stránky dají smazat v mikrovlnce. Jak prozaické, že?

wave a mikrovlnka: správná dvojka

Mazání zápisníku v mikrovlnné troubě není nijak náročné, jak jsme ostatně popsali v krátkém návodu. Ale co když není vaše mikrovlnka dostatečně velká? Nebo co když nemá rotační talíř? Nezoufejte, svůj Wave můžete smazat i jinými způsoby. Tedy za předpokladu, že jste jeho stránky popsali přepisovatelným perem či přepisovatelnou fixou značky Pilot FriXion.

Náplně těchto propisek a fixů jsou totiž ze speciálního inkoustu, který při zahřátí na 60 °C zmizí. Rocketbook Wave je zase vyroben tak, aby takto vysokou teplotu ustál bez poškození. Kombinace psacích potřeb řady FriXion a Rocketbooku Wave dělá zázraky.

Je ovšem jasné, že musí existovat i jiné způsoby, jak zápisník zahřát na požadovanou teplotu, a stránky tak smazat. Nebuďte ale příliš kreativní (pyromani, položte tu hořící louč!). Přílišné zapálení pro věc (ha!) může vyústit v požáry, zranění, rozvodová řízení, rozpadlá přátelství… Přijměte tedy tento text i jako varování.

Alter

Jak tedy ještě můžete stránky svého Rocketbooku Wave vymazat?

1. Tření

Slovo FriXion je slovní hříčka na anglický výraz friction. Ten v překladu znamená tření. A speciální plastové zakončení, které najdete na každém produktu řady Pilot FriXion, k tomuto tření slouží.

Jak si můžete pamatovat z hodin fyziky, třením vzniká teplo. Budete-li tedy třít plastovou gumou své zápisky, text zahřejete, a ten tak zmizí. Mazat tímto způsobem všech 80 stránek Rocketbooku se však jeví jako poněkud nepraktická a zdlouhavá činnost, a tak před třením upřednostňujeme onu mikrovlnku.

2. Fén

Všechny dámy (a pány se stylovým účesem) jistě potěší tato jednoduchá možnost. Zapojte svůj fén do zásuvky, zapněte a sledujte, jak vaše zápisky magicky mizí.

Pokud by vám unikala souvislost mezi fénem a zmíněným návodem na mazání zápisníku v mikrovlnce, vězte, že nemusíte fénem nijak kroužit kolem bloku, ale že jednoduše stačí mířit na střed. I tento proces však zabere nějakou chvíli, takže i v tomto případě je rychlejší mikrovlnná trouba.

3. Čínské nudle

Objednejte si své oblíbené jídlo, a jakmile vám jej poslíček doveze, použijte místo tácu svůj Rocketbook. Ostatně už jste to možná sami zažívali, když jste se učili dlouho do noci a měli talíř s večeří položený na sešitech nebo když jste neměli čas zajít si v práci na obědovou pauzu, jedli u počítače a jediné místo, kam jste svůj oběd mohli položit, bylo na poznámkovém bloku.

Nyní tak můžete zároveň jíst a zároveň mazat svůj Wave. Neustálé objednávání jídla pokaždé, když potřebujete něco smazat, se ale může trochu prodražit, doporučujeme tedy tyto peníze investovat raději do mikrovlnné trouby.

4. Žehlička na vlasy

Jasně, další vlasové produkty. Ale pokud máte žehličku na vlasy s kontrolkou teploty, vězte, že stránky Rocketbooku snesou až 60 °C. Ale pozor! Vyšší teploty naopak mohou listy spálit a udělat na nich skvrny, blok také může vzplanout. Neradi voláte hasiče? Co takhle zkusit mikrovlnku?

Mikrovlnná trouba nad zlato

Pokud jste se tedy nyní v klidu zamysleli nad výše zmíněnými čtyřmi způsoby, jak vymazat Rocketbook Wave, možná jste dospěli ke stejnému závěru jako my – nejlepší (a nejrychlejší) je prostě zůstat u mikrovlnné trouby, jak radí výrobce;)