Jak se stát ranním ptáčetem?

Ať už jste ranní ptáče nebo noční sova, brzké vstávání může dát zabrat. Pokud ale znáte všechny benefity ranních návyků, nemusí tomu tak být. O kterých benefitech se teda bavíme? Začněme třeba zdravím - pro mnohé je pracovní prostředí samo o sobě zdrojem stresových situací a vidina toho, že se jedná o první věc, která mě po ránu čeká, se nejeví zrovna lákavě. Udělejte si po ránu nejdříve čas na sebe tím, že zapojíte pozitivní návyky, které budete pravidelně opakovat. Cvičte nebo si vychutnejte čaj. Už to dokáže vyvolat určitou formu familiarity, která uvolní stres a začnete svůj den s klidem.

Chcete víc? Co takhle zvýšená produktivita? Už v minulém článku jsme se bavili o proslovu admirála McRavena, který chce změnit svět tím, že si každé ráno ustele postel! Pocit splněného úkolu, byť sebemenšího, vás dokáže nakopnout a budete tak připraveni na mnohem větší výzvy, které vás ten den čekají. Navíc naučený set rutin šetří vaši kognitivní energii tím, že nad nimi nemusíte přemýšlet. Děláte je prostě automaticky. Ok, líbí? Pojďme si ukázat několik návyků, které si hned teď můžete v zápisníku naplánovat:

1*pPFPlqhriGzWf4mgSSZzfQ


1) Cvičení - Probuďte se plní energie

Nabízí se to samo, viďte. O pozitivních účincích cvičení se zřejmě nemusíme bavit. Řekněme si ale něco o strategii, protože (ruku na srdce) každý jsme po ránu trochu lenoch. Důležité je mít plán a jít mu naproti. Pokud si např. na ráno nachystáte oblečení na běh hned vedle postele, je pravděpodobnější, že se do něj pustíte. Stejně tak to bude s domluvenou lekcí ve fitku s kamarády. A pokud je zrovna škaredě, nebo do fitka nemůžete, nic nebrání tomu abyste si zacvičili doma před televizí. Pusťte si na youtube 30 denní výzvu Yoga with Adrienne. Dejte si 20 minutové cvičení v aplikaci Headspace. Na obojí Vám bude stačit podložka nebo deka.


PŘEČTĚTE SI:
Fitness plán v Rocketbooku vyšle vaši fyzičku do stratosféry

Klíčem je nezapojovat hlavu (která zná 3642 důvodů proč si ještě poležet) a jít automaticky po první věci, kterou jste si na ráno naplánovali - cvičení. Ke správné motivaci Vám pomůže Váš zápisník. V úterý od 7:30 mám ve fitku Yogu, ve čtvrtek jdeme od 8 běhat. Jasný plán setřese všechny výmluvy a krom toho, že jste se pořádně nabili čerstvou energií, jste taky vstali brzy.

1*X3io7kd0aPhH1PfO2spxYQ

 

Další tipy, na které se můžete brzy těšit:

2) Meditace - Zklidněte mysl

3) Snídaně

4) Denní plán

5) Studená sprcha