Není papír jako papír, ale tréninkový deník i na tom nejobyčejnějším je lepší, než se snažit po každé sérii rozsvěcet obrazovku mobilu a nenechat se rozptýlit 23 nepřečtenými zprávami a 6 e-maily. Dneska vám ukážeme, jak svou fitness organizaci posunout o pořádný kus výš s Rocketbookem. U cvičení vydržíte déle a vaše fyzička vystřelí do nebeských výšin!
K čemu je tréninkový plán?
V první řadě je to osvědčený nástroj, který vám umožní sledovat pokroky při cvičení a odhalit místa pro zlepšení. Potom vám také pomáhá lépe organizovat čas a úsilí, které do cvičení vkládáte. Radši ještě v neděli večer vyběhnout před barák a začít dřepovat, než potupně zvěčnit, že jsem vyměkl a neodmakal za celý týden ani minutu, no ne?!
Dole jsme pro vás připravili dvě šablony do Tréninkového plánu. Klidně si je opište, nebo si náš vzor přizpůsobte podle sebe. Autorská práva na to nemáme. Funkční plán nemusí vypadat jako od Pabla Picassa, neměl by ale být ani vyloženě hnusný. Aspoň ne záměrně.
Jak na něj ve 2 krocích?
1) Veďte si Tréninkový deník
Je to vlastně deníček každého cvičence při honbě za lepší fyzičkou. Najdete v něm kdy a jaké série cviků jste odjeli. Abyste z této jedné stránky vytěžili maximum, máme jeden tip pro všechny a druhý jen pro ty šťastnější, co si už pořídili Rocketbook.
Tip pro všechny: Najděte způsob, jak vizualizovat plnění svého cíle. Bude stačit jednoduchý graf. Nebo vědecký komplikovaný celotělový diagram.
Rocketbook tip: Obětujte jednu stránku svého Rocketbooku a obkreslete do ní šablonu lihovou fixou. Údaje o cvičení si zapisujte perem Pilot FriXion. Mazání starých zápisků je skvělý rituál před cvičením a zároveň účinný nakopávač do tvrdého tréninku. Ke spojení mezi úspěchem a rituálem se ještě vrátíme.
2) Napište si seznam cviků
Nejste si jistí, jestli je angličák cvik nebo chlápek z Londýna? Před nepříjemným faux-pas vás zachrání naše druhá šablona. Je jednoduchá knihovna všech cviků, na které jste za svou posilovací kariéru narazili. Tahle knihovna obsahuje jen dřinu a pot, žádné prachem zapadané knížky.
Tip pro všechny: Udělejte si náčrt cviků, kdybyste je náhodou zapomněli. Ani tady se nevyžaduje žádné umělecké dílo.
Rocketbook tip: Naskenujte si knihovnu cviků do Rocketbook aplikace (pokud nevíte, tady najdete průvodce nastavením OCR funkce v Rocketbook aplikaci), abyste ji měli kdykoliv po ruce. Aplikace převede zápisky na text a umožní vám mezi cviky snadno vyhledávat.
Výhody tréninkového plánu
Tréninkový plán je vaším závazkem, který zvýší vaši motivaci a zodpovědnost, protože prvním krokem ke splnění nějakého cíle je jeho stanovení. A jak lépe stanovit cíl, než si ho napsat do svého šmrncovního zápisníku? Díky sledování pokroku roste pravděpodobnost, že vás na cestě k cíli nezastaví ani sebetvrdší pád. Úspěšní lidé se nesnaží “nikdy nespadnout”, jen nedopustí, aby je pád zastavil. A jestli tohle není motivační citát, tak už asi nic.
Na základce jsme všichni slyšeli, že si člověk nejlépe pamatuje to, co projde svalem. Ano, přesně proto po vás staromódní učitelky vyžadovaly 100 krát napsat, že už nikdy nebudete při hodině vyrušovat! Zkuste si psát poznámky o cvičení rukou a na trénink už nikdy nezapomenete.
Vést si tréninkový deník můžete na papíře, ale to pravé kouzlo objevíte až s Rocketbook zápisníkem. Jeho pořízením vše začíná - budete možná produktivnější, šťastnější a kamarádi vám cool futuristický bloček budou nejspíš závidět. S tím vším vám kdykoliv rádi pomůžeme, ale tenhle článek jste začali číst, abyste získali nebeskou fyzičku. Tak na nic nečekejte a koukejte se pustit do cvičení!