Jak si zjednodušit plánování cest?

Pokud jste někdy plánovali dovolenou nebo delší výlet, tak víte, že to není vůbec jednoduchý úkol. Problémy s logistikou, rozpočtem a dalšími záležitostmi může být pro spoustu lidí odrazující. 

Nebojte se! S trochou motivace, perem a Rocketbookem se dostanete kamkoliv. Připravili jsme pro vás podrobného průvodce, díky kterému naplánujete dovolenou snů bez stresu. Na konci vašeho dobrodružství nebudete mít nic jiného než dobré a zábavné vzpomínky, které si můžete také zapsat do svého Rocketbook!

Než se pustíte do všech detailů, pomůže vám utřídit si seznam všech důležitých úkolů

 krok č. 1  Brainstorming 

Brainstorming je chaotický proces plánování, který nesmíte vynechat. Získáte seznam úkolů a informací, které vás mohou potkat na vaší cestě. 

 

 

krok č. 2 Peníze

Tato část může být trochu skličující, ale je důležité mít jasnou představu o všech svých výdajích. Napište si kolik peněz jste schopni a ochotni utratit! Je to základ pro hladkou jízdu celého výletu. Špatné finanční plánování by mohlo vést k nadměrným výdajům nebo ještě k horšímu: v polovině dobrodružství by vám mohly dojít peníze. 

Kromě nákladů na dopravu a ubytování může být dobré si rozdělit své výdaje v závislosti na dnech. Pokud plánujete týdenní výlet, mějte rozpočet na každý den. Denní výdaje můžete rozdělit na dvě části: jídlo a aktivity. Tímto způsobem přesně víte, kolik budete potřebovat na jídlo nebo výlety, které se rozhodnete podniknout. 

 

 

krok č. 3 Můžete jet

Jakmile máte plán, jste připraveni vycestovat. Díky brainstormingu jste získali dobrý obrázek o tom, co byste chtěli dělat a z plánování rozpočtu víte, kolik můžete utratit. 

Napište si všechny všechny důležité informace do itineráře, jako je číslo letu, datumy, informace o hotelu, zábavné aktivity.. Buďte co nejpodrobnější, tyto informace se Vám budou hodit pozděj. Nebojte se být i kreativní a pěkně si svůj itinerář ozdobte!

 

 

Sdílejte itinerář s přáteli a rodinou, která cestuje s vámi. Pomocí aplikace Rocketbook můžete skenovat a posílat své stránky e-mailem nebo ukládat do vaší oblíbené cloudové služby. Zde je příklad skenování výše uvedené stránky!


krok č. 4 Vzpomínejte!

Nyní přichází na řadu už ta zábavnější část: zaznamenání vzpomínek! Na konci vaší cesty nebo každého dne si zapište co jste prožili, co se vám nejvíc líbilo, co jste se naučili, koho jste poznali, zkrátka všechno co nechcete zapomenout. Váš Rocketbook, jako perfektní cestovní deník, uchová vaše vzpomínky navždy. Tyto zážitky můžete také sdílet se svými přáteli a rodinou. Po naskenování a odeslání stránky můžete vymazat svůj zápisník a začít plánovat další cestu!

  

Jste připraveni ke startu?

vybratsirocketbook

 

_DSC0375 Executive_Everlast_Red__Frontmini_teal_01_front (1)Letter_Everlast_Front_small