OMNI - modulární zápisník vyrobený z kamene

Představujeme Vám projekt, na kterém pracujeme už velmi, velmi dlouho. Projekt, který vznikl na základě Vašich podnětů a který se neobejde bez vaší pomoci. Zjistili jsem, že nároky našich zákazníků jsou velmi různorodé - liší se profesí, osobními preferencemi i filozofií. A tak jsme si řekli, že na to půjdeme z jiné strany. Namísto vytvoření dalšího zápisníku pro všechny Vás necháme vytvořit si zápisník vlastní! A to se všemi nástroji a vychytávkami, které jsme za poslední 3 roky dali dohromady a především s ohledem na životní prostředí. Vymysleli jsme zápisník, který je modulární, z kamene a absolutně bez kompromisů - OMNI.

 

Papír vyrobený z recyklovaného kamene

Mohli jsme to udělat obvyklým způsobem. Jenže pak jsme zjistili, že list papíru je možné vyrobit bez jediného poraženého stromu, bez kapky vody, bez chlorinu či kyselin, bez odpadu a pouze s třetinovou uhlíkovou stopou. A tak jsme to udělali. Náš papír je vyroben ze směsi recyklované vápencové sutě a pryskyřice. Je jemnější, světlejší a odolnější než obyčejný papír.

 

Budete překvapeni jak krásně se na něj píše. Zároveň jsme zachovali černé okraje listů pro jednoduché skenování jakoukoli mobilní aplikací. Můžete do něj taktéž psát jakoukoli prupiskou. Papír je jednoduše recyklovatelný - použíjte žlutý kontejner. Vytvořili jsme i různé variace listů - roční, měsíční, týdenní vzory. Čisté listy i tréninkové plány a jídelníčky. Je tedy jen na Vás, jaký zápisník si vytvoříte!

 

 

 

 

 

 

Pero     

 

tiskarna 

 

 

 

Každá deska zápisníku je originál

Chtěli jsme vytvořit zápisník, který bude nejen recyklovatelný, ale také recyklovaný. To se nám podařilo jak u papíru, tak desek zápisníku. Jsou vyrobeny 100% z českých recyklovaných PET lahví. Spojili jsme se s projektem Odpaďáček, který v mateřských a základních školách učí žáčky smýšlet ekologicky hravým sběrem plastových surovin. Jejich následnou regranulací a výrobou 3D strun tak můžeme tisknout desky našich zápisníků přímo u nás v kanceláři.

Výsledkem jsou desky z vysoce odolného a pružného materiálu s nádherným strukturováním a možnosti personalizace. Každá se tak stává originálem, kterým vy dáváté druhý život!

 

 

 

 

Tvoje nejlepší verze

Díky unikátnímu disc-binding systému je zápisník kompletně modulární. Vazbu tvoří hliníkové kroužky, které lze recyklovat donekonečna. Můžete si vybrat z několika oblíbených barev a popustit uzdu svojí kreativitě. 

Chtěli jsme udělat zápisník přesně podle vašich představ i potřeb. Chcete 150 listů nebo stačí 40? Chcete denní agendu, týdenní či měsíční diář? Píšete si tréninkové plány nebo jídelníčky?

Už nyní spolupracujeme s influencery, kteří s námi pracují na přípravě vyměnitelných listů. Ale chtěli bychom na další podobě spolupracovat i s Vámi. Jste účetní, učitel, nebo sestavujete mediální plány? Sem s Vašimi tipy!

 

 

 

 

 

 

Kroužky

 

 

Zdá se Vám to neuvěřitelné? Nám taky. Je to přesně ten zápisník, který jsme chtěli vždycky vytvořit.

 

100% recyklovatelný

Stránky i desky jsou 100% recyklovatelné. Věděli jste, že hliníkové kroužky můžete recyklovat do nekonečna?

 

100% beze stromů

Na výrobu OMNI nebyl poražen ani jeden strom. Všechny stránky jsou vyrobeny z recyklovaného kamene.

 

100% bez vody

K výrobě zápisníku není třeba ani kapky vody.. Postačí kombinace drceného kamene a pryskyřice.

 

0 60% méně uhlíku

Celý výrobní proces vyprodukuje o 60% méně uhlíku oproti tradičnímu papíru.

             

Bez chemiea bělení

U tradiční výroby papíru jsou využity chemikálie a kyseliny k bělení a hubení bakterií. Papír OMNI je naopak bílý přírozeně.

 

Energeticky úsporná výroba

K vytvoření tuny papíru ze dřevěné buničiny je třeba 20,4 GJ. U OMNI stačí pouze 3,1 GJ. Ušetří až 85% energie.

 

 

100% voděodolný

Neplačte nad rozlitým mlékem nebo skvrnou od kafe. Papír OMNI je zcela voděodolný a jednoduše jej přetřete vlhkým hadříkem.

 

 

Odolný proti trhání

Papír OMNI silou spíše roztáhnete než roztrhnete. Je velice pevný, přitom stříhání připomíná pocit krájení čerstvého másla.

 

bez kapky

Hledáme 20 inovátorů, kteří s námi OMNI posunou o kus dále

S OMNI se chystáme do světa na podzim. Vy si jej ale můžete vyzkoušet už teď. Hledáme 20 nadšenců, kteří budou příštích pár týdnů s námi testovat, každodenně zápisník používat a předají nám cennou zpětnou vazbu. Zápisník je připraven, jste vy? Staňte se úplně prvními vlastníky OMNI stonepaper. Našimi spoluzakladateli. 

Nakoupit můžete zde

*ceny jsou zaváděcí, pouze pro prvních 20 kupujících