Čtyři jednoduché kroky k produktivnímu týdnu

Produktivita a úspěch nejsou výsledkem jen dobrého rána, musíte pracovat celý den, využít svou disciplínu a motivaci, abyste dosáhli vašich cílů. 

Zde jsme Vám vypsali 4 jednoduché kroky, díky kterým si produktivitu udržíte celý den. 

 

# 1: Priority 

Určení priorit je cíl úspěchu. Nejdříve začněte s nejdůležitějšími povinnostmi, v tuto dobu je vaše energie a odhodlání nejsilnější. Doporučujeme si také sestavit seznam úkolů a deadlinů, abyste se mohli rozhodnout, co je zrovna nejdůležitější, co počká na zítra a nebo na někdy jindy.  Vizualizace úkolů vám pomůže k určení priorit.

Dalším způsobem jak být více efektivní při práci je splnění těch nejjednodušších úkolů před tím, než se začnete zabývat velkými projekty. Pocit úspěchu, který získáte po dokončení malých věcí, vás motivuje k dosáhnutí větších věcí. Když se dostanete do těchto kolejí, tak pak vás už nikdo nezastaví. 

 

# 2: Nejtěžší práce 

Spousta příspěvků o produktivitě citují Marka Twaina, který jednou řekl: „Jez ráno živou žábu a po zbytek dne se ti nestane nic horšího.“ Pracujte na svém největším nebo nejtěžším projektu, když váš mentální energie je na svém vrcholu. Zjistěte, kdy je vaše energie na maximu, protože v tento čas je vaše práce nejefektivnější.

Je přirozené zpomalit v průběhu dne. Dát si svačinu, jít ven na čerstvý vzduch, jít na procházku. Dokonce i pětiminutová přestávka na procházku se vyplatí.

 

# 3: Motivace

Motivace není něco, co by bylo možné považovat za samozřejmost. Všichni potřebujeme podporu, inspiraci a motivaci, abychom byli dobří v tom, co děláme. Už jste někdy ztratili motivaci? Udělejte si čas, abyste se naplnili jakýmkoliv intelektuálním palivem, abyste mohli pokračovat - ať už jde o čtení románů, časopisů, meditaci, psaní deníků nebo poslouchání podcastů. Když nakrmíte svou mysl a duši, budete mít jistotu, že budete povzbuzeni k řešení dlouhodobých a krátkodobých cílů. 

 

# 4: Nerozptylujte se 

Váš mobilní telefon je největší rozptýlení, jaké máte. Neustále vám chodí oznámení, díky kterým ztrácíte pozornost i schopnost  se soustředit a udržet sebekontrolu. Snažte se tyto oznámení ignorovat a nekontrolujte jej pokaždé, když vibruje. Nejlepší způsob, jak se vypořádat s tímto problémem, je vypnout jej a položit do zásuvky. Telefon používejte pouze tehdy, když ho potřebujete.

Totéž platí pro e-mail. Omezte čas, který trávíte ve vaší e-mailové schránce. Kontrolujte ho jen párkrát za den, v předem stanovené časy (jakmile se dostanete do práce, v poledne a těsně před koncem dne). Vytvoříte-li hranice, zabráníte tomu, aby se váš profesní život prolínal do osobního života. 

 

Jste připraveni ke startu?

vybratsirocketbook

 

_DSC0375 Executive_Everlast_Red__Frontmini_teal_01_front (1)Letter_Everlast_Front_small