5 tipů jak efektivně začít den

Považujete se za ranní ptáče nebo noční sovu? Ať už jste produktivnější v časných ranních hodinách, nebo o půlnoci, vždy můžete své výsledky posunout na další úroveň. Dali jsme dohromady 5 zaručených tipů, díky kterým se budete ráno cítit skvěle.

 

1. Slunce

Přirozené sluneční záření nastartuje váš den. Pokud spíte s roletami dolů, zkuste malou změnu a otočte rolety. Případně zvolte záclony ze síťoviny, aby sluneční paprsky mohly projít do vašeho pokoje, probudíte se poté svěží díky přirozenému dennímu světlu.  

 

2. Připravte si Detox

Na noční stolek si večer položte sklenici vody s extra plátkem citronu pro posilnění. Je to první věc, kterou uvidíte na druhý den ráno, připomene vám to, abyste se rehydratovali. Hydratace je nezbytná pro tvorbu nových svalů a krevních buněk. Pitím vody s citrónem nastartujete svůj metabolismus a posílíte i váš imunitní systém. Není lepší způsob, jak začít den.

 

3. Naplánujte si svůj den před spaním

Ať už je vaše strategie plánování jakákoliv, napište si večer svůj seznam úkolů pro následující den, ušetří vám to ráno čas. Leo Babauta ze  říká, že je to všechno o malých krocích. "Ranní rutina mi vnese do dne smysl a rituál a pomůže mi ke splnění cílů. "Když plánujete svůj den, podívejte se na užitečné funkce našeho Rocketbooku. Digitální poznámky vám umožňují zaznamenávat si všechny plány na další den a kontrolovat během dne.

 

4. Vyvarujte se používání mobilu před spaním

Plýtváte minutami nebo dokonce hodinami před spaním u svého mobilního telefonu? Zíráte na obrazovku svého mobilu a nemůžete to zastavit? Na Harvardské lékařské fakultě bylo vědecky prokázáno, že vlnové délky našich zařízení brání našemu tělu v produkci melatoninu. To je nezbytný hormon, který podporuje dobrý noční spánek. Je zřejmé, že pokud nebudete spát dost hodin v noci, nebudete se cítit následující den nejlépe.

 

5. Vedení deníku

Na konci každého dne si udělejte čas a přemýšlejte o událostech a pocitech uplynulého dne… Co jste se učili? Co vás frustrovalo? Co vás inspirovalo? Nedělejte si starosti s tím, že vaše myšlenky zcela nedávají smysl. Smyslem tohoto zvyku je zbavit se všeho, co tíží vaše srdce a mysl. Následující den se budete cítit, jako byste se zbavili těžkých břemen tížící vaši mysl. Vaše mysl se více připraví na výzvy nového dne. 

Nezapomeňte své poznámky uložit do cloudu! Budou se vám hodit později, když vás bude zajímat váš osobní růst a pokrok ... nebo pro úžasnou autobiografii, kterou plánujete v budoucnu psát!

 

Který z těchto pěti tipů plánujete implementovat právě teď? Rozlučte se s drsnými rány a přivítejte šťastnější a produktivnější já. 

 

Jste připraveni ke startu?

vybratsirocketbook

 

_DSC0375 Executive_Everlast_Red__Frontmini_teal_01_front (1)Letter_Everlast_Front_small