Výzva přijata: 5 jednoduchých tipů, jak neplýtvat a pomoct sobě i přírodě

Jsme přesvědčení, že i malá drobnost každý den, může zlepšit nejen celý svět, ale i vaše okolí. :) Dali jsme dohromady 5 úplně jednoduchých tipů, jak neplýtvat a pomoct tak přírodě. Jsme ale zvědavi na ty Vaše! Kolik jich dáme dohromady? Kdo se stane našim ZERO WASTE HERO?! :)

unnamed

1) Vyražte na nákup s vlastní taškou

Igelitovým taškám už snad odzvonilo. Zvykli jsme si pro náš lepší pocit kupovat ty papírové. Věděli jste ale, že díky uhlíkové stopě může být mnohdy papírová taška škodlivější, než ta igelitová? Plátěné tašky jsou zdaleka ty nejšetrnější, zejména díky své trvanlivosti a odolnosti. A taky můžou vypadat docela dobře. A pokud zrovna nemáte žádnou po ruce, nebo do ní zatím nezainvestovali, vemte si z domu tu igelitku - víme, že ji tam schováváte. :)

2) Vemte si do práce vlastní obal na jídlo

Na krabičky z domu jsme si možná už zvykli. Ale co když si v poledne v práci budeme chtít s kolegy zajít na oběd a zbytek si vzít s sebou? Opravdu potřebujeme ten pěnový obal? Vždyť se ani nemá ohřívat v mikrovlnné troubě - pokud se máme rádi. Pokud neholdujete chuti pečeného plastu, pořiďte si třeba skleněné boxy z Ikea. Skvěle se myjí a vy nejen ušetříte za balné, ale také i obrovské místo ve vašem odpadkovém koši. Jednorázové obaly na jídlo totiž nebývají úplně skladné.

3) Používejte vlastní láhev na vodu

Podívejme se na jedno balení vody. 6x velká plastová láhev, 6x plastové víčko, plastový obal. Zkuste doma ochutnat vaši kohoutkovou vodu. Většinou je výborná. Pokud máte z kvality vody obavu, doporučujeme filtrační konvice. Na trhu je jich celá řada a oproti kupování balené vody (kterou ještě musíte dopravit domů) vám i ušetří nemalý peníz. Vodu z kohoutku si jednoduše vychutnejte ze sklenice, do práce si pořiďte karafu, nebo si na cesty vemte parádnickou znovupoužitelnou láhev.

4) Rozlučte se s jednorázovým nádobím

Větší akce s grilováním s přáteli? Hromady nádobí, rozbité sklenice... Stojí to za to? Sklenice dnes snadno nahradíte zahradními umělými kelímky, které můžete do nekonečna využívat. Podobně to je s talířky nebo příbory. Zvolte raději variantu, kdy nebudete po grilování vyhazovat dva pytle jednorázových vidliček, kelímků, talířků a dalších. Navíc tím znovu ušetříte nemalý peníz.

5) Řekněte NE jednorázovým zápisníkům 

Teď jsme Vás asi úplně nepřekvapili :) ale jde nám opravdu o to, jak se zbavit hromady jednorázového papíru. Šetříte přírodu i vaši peněženku a odpadají vám starosti s nákupem nových bločků a sešitů. Máme radost z každého přetření hadříkem, čímž dáváme stránce nový život. To je důvod, proč je Rocketbook i v Česku. A jsme rádi za každého, kdo v tom jede s námi;)

A jak je to s Vámi? Jakou vychytávkou (nebo úplnou drobností) pomáháte vy? Pojďme je všechny probrat na jednom místě. Napiště nám je do komentáře na našem Facebookovém příspěvku a olajkujme ty nejlepší. Kdo ví, třeba si zaslouží náš nový zápisník :)

 

>> Mrknout na Facebook <<