Základy pro efektivní brainstorming

Na brainstorming jako takový existuje celá řada pohledů. Koneckonců, už ve slově brainstorming je schované slovíčko bouřka, která taky není nikdy stejná. My v Rocketbooku neustále dáváme hlavy dohromady, abychom splnili všechny vaše požadavky a zajistili vám ten nejlepší servis. Pojďme se podívat, jak vaše týmové porady a zamyšlení co nejvíce zefektivnit.

Před zahájením brainstormingu se ujistěte, že jste jasně definovali jeho cíl. Jakmile dokončíte tento první krok, postupujte podle tří tipů níže, které zvýší úspěšnost vašeho brainstormingu. 

Tip č. 1: Nesuďte 

Jak řekl Winston Churchill: „Žádný nápad není tak výstřední, že by se neměl brát v úvahu." Při brainstormingu dejte všem zúčastněným jasně najevo, že žádný nápad není špatný. Lidé se bojí sdílet své nápady kvůli strachu z odmítnutí, takže je důležité zachovat zónu bez soudců. Někdy směšné nápady mohou vyvolat ty nejvlivnější činy. Pokud se nápady vymknou kontrole, nebojte se navrhnout nějaký způsob debatování. Je důležité zajistit, aby všechny názory a nápady byly slyšeny. 

Tip č. 2: Nezapomeňte, že množství produkuje kvalitu

Už jste určitě slyšeli, že kvalita je lepší než kvantita. Ale pro brainstorming to neplatí. Pro úspěšnou debatu je důležité dostat všechny nápady na stůl a poté je zúžit. Pokud používáte pro brainstorming tabuli, vše na ni zapistujte. To vám umožní vizualizovat nápady a následně je roztřídit do skupin. 

Tip č. 3: Zdokumentujte své nápady

Pokud nápady nejsou zdokumentovány a sdíleny se všemi účastníky, není to pravý brainstorming! Během diskuze se ujistěte, že psaní poznámek má na starosti jedna osoba. Nejlepší místo pro psaní poznámek je velká bílá tabule. Poté totiž můžete obsah tabule zdokumentovat a uložit na bezpečné místo. 

S tím vám pomůžou Rocketbook Beacons. S těmito 4 magickými trojúhelníky a aplikací Rocketbook můžete naskenovat svou tabuli a přesunout vaše poznámky na požadované cloudové úložiště, rozeslat e-mailem nebo klidně zprávou na telefon. Díky režimu broadcast můžete dokonce brainstorming sledovat v reálném čase, klidně z opačné strany zeměkoule. 

0_UFOGZ9NXIrTu8iaK

 

Bonusový tip: Vytvořte sdílenou složku na Dropboxu nebo na Google Drive pro svůj tým a pošlete naskenovanou tabuli přímo do této složky. 

 

 

Jste připraveni ke startu?

vybratsirocketbook

 

_DSC0375 Executive_Everlast_Red__Frontmini_teal_01_front (1)Letter_Everlast_Front_small