4 tipy, jak dodržet svá předsevzetí

Přelom roku je pro mnohé příležitostí se zamyslet nad uplynulým rokem, nad tím, co nebylo úplně podle vašich představ a kam se chcete v následujícím roce posunout. Ať už chcete zhubnout, napsat knihu, uběhnout maraton a nebo jen držet krok se špinavým prádlem, Rocketbook vám snadno pomůže tato předsevzetí dodržet!  

Krok 1: Brainstorming

Předtím, než si sepíšete vaše novoroční předsevzetí, zamyslete se a napište si všechny věci, které se vám v minulém roce podařily. 

Poté začněte sepisovat vaše nápady pro novoroční předsevzetí. V tuto chvíli se neomezujte - pište vše, co vás napadne. Váš Rocketbook je pro to ideální! Pište do čistého zápisníku a vyplňte tolik stránek, kolik potřebujete.

Po brainstormingu se podívejte zpět do svých poznámek. Co vyniká? Čeho byste nejraději dosáhli v nadcházejícím roce? Máte různé cíle pro různé oblasti, jako je zdraví, kariéra a vztahy? Nebo máte jen jeden velký cíl, který bude definovat rok?

Tyto poznámky z brainstormingu si nahrajte na vaše oblíbené cloudové úložiště, abyste se k těmto cílům mohli kdykoliv vrátit.

 

cile

 

Krok 2: Napište svá předsevzetí na viditelné místo

Jakmile si vyberete své cíle nebo předsevzetí pro nadcházející rok, napište si je na viditelné místo, abyste je měli stále na očích. Spoustu lidí zapomíná na svá předsevzetí při první překážce. To je důvod, proč je tak důležité zapsat si cíle vašeho roku. Neurověda ukázala, že napsání těchto cílů vám pomůže k jejich dosáhnutí. 

Chcete-li zajistit, abyste měli vaše předsevzetí v Rocketbooku vždy na očích, napište si je na první stranu vašeho zápisníku. Uvidíte je pokaždé, když budete otevírat váš Rocketbook. Může to být jen připomínka toho, že si potřebujete naplánovat váš další trénink nebo vypít další sklenici vody. 

 

Krok 3: Vytvořte si akční plán

Nespoléhejte se pouze na dlouhodobé cíle - vytvořte si krátkodobý plán krok za krokem. Tento postup má dvě úžasné výhody. Zaprvé je mnohem pravděpodobnější, že dosáhnete svých velkých cílů, pokud je rozdělíte na menší cíle. A také vám dává rychlé výhry. Je mnohem pravděpodobnější, že se budete cítit lépe, když budete vědět, že děláte pokroky. V lednu si můžete dát za cíl, že půjdete například 4krát týdně běhat, je to malý cíl, ale poté v konečném důsledku zvládnete i váš velký cíl - uběhnout maraton.

Váš Rocketbook vám může pomoci! Používáte-li zápisník pro plánování vašeho času, tak nezapomeňte do týdenního plánování zahrnout i své akční kroky. Stránku "cíle" můžete také použít k plánování vašich předsevzetí a akčních kroků. Jestliže je jeden z vašich cílů držet krok s prádlem, tak si ve svém Rocketbooku udělejte malý rozvrh, kdy budete měnit prostěradla, ručníky, prát bílé a tmavé atd. Nejlepší na tom je, že už nad tím nebudete muset nikdy přemýšlet. 

 

Krok 4: Sledujte pokrok

Jednou z věcí, se kterými hodně lidí bojuje u dlouhodobých cílů, je to, že těžce chápou, jak daleko zašli. Když je pokrok pomalý a stabilní, tak je snadné zapomenout, kde jste začali a o kolik jste se od začátku zlepšili. 

Sledujte váš pokrok! Každý den si zapisujte kilometry, váhu a ať už je váš cíl jakýkoliv, po týdnech a měsících budete překvapeni, kam jste až dostali a jaký jste udělali pokrok. 

  

S Rocketbookem to bude hračka. Proto sledujte vaše novoroční předsevzetí, vytvořte si váš akční plán a sledujte svůj pokrok. Toto by mohl být váš rok splněných cílů.

 

 

Jste připraveni ke startu?

vybratsirocketbook

 

_DSC0375 Executive_Everlast_Red__Frontmini_teal_01_front (1)Letter_Everlast_Front_small