5 tipů, jak využít naše papírové obálky

Přestože se technologie neustále vyvíjejí, některé věci zůstávají skoro až tvrdohlavě pořád stejné. Třeba takové papírové krabice. Pokud si například objednáte něco na internetu, můžete si být téměř jisti, že vám zboží přijde zabalené do kartonového boxu.

My v Rocketbooku ale dbáme na životní prostředí, což dokazuje například skutečnost, že z každého objednaného zápisníku Rocketbook putuje příspěvek na vysazení nového stromu. Od konce června vám navíc zboží zasíláme v kartonových obálkách z recyklovaného papíru. Nyní jsme si pro vás připravili pár tipů, jak tyto obálky dále využít.

1. Další zásilka

Jednoduše vezmete naši obálku a vložíte do ní věc, kterou se chystáte odeslat. Obálku pečlivě zalepíte páskou a odešlete ji na vybranou adresu.

 další zásilka

2. Prostírání

S takovými cool podložkami už nemusíte mít strach z ušpiněného venkovního stolu ve vašem zahradním altánu nebo na balkóně.

 altán

3. Dárková karta

Blahopřání k narozeninám vlastnoručně napsané na rustikálně vypadajícím kartonu dodává na dárku punc originality a obdarovaného potěší jistě více než sériově vyráběná karta z obchodu.

2 designsponge com

4. Malířská paleta 

Pokud se ve volných chvílích věnujete malování obrázků, můžete ušetřit za drahé malířské palety. Poslouží vám k tomu zase stará dobrá papírová obálka. Stačí vystřihnout požadovaný tvar, prostřihnout otvor na palec a Picasso se může pustit do díla.

6 creatingreallyawesomefreethings com

5) Rámečky na obrazy

A jakmile bude vaše dílo hotové, můžete je umístit do rámu vyrobeného z další obálky. Menší rámečky zase můžete využít na rodinné fotografie. Vytvořit si vkusnou malou galerii u vás doma již bude hračka.

7 amyjdelightful blogspot com,

Jsme názoru, že život papírové krabice nemusí skončit po jedné cestě v nákladním prostoru poštovního kurýra. Do bonusové části tohoto článku jsme tedy dali dohromady ještě několik tipů, díky nimž vám každá papírová krabice může sloužit i v době, kdy jste dávno zapomněli, co vám v ní původně přišlo.

Jak využít staré papírové krabice?

1. Box na ukládání věcí

To nejjednodušší, co s krabicí můžete udělat, je vzít ji a dát do ní věci, které se vám různě po bytě či domě povalují. Krabice můžete pomalovat, polepit papírem či textilem, a dokonale je tak sladit s interiérem. Každou z nich pak můžete opatřit štítkem, na kterém bude napsáno, co najdete uvnitř. Hledání konkrétní drobnosti pak bude otázkou několika sekund.

1 brit co

2. Podtácky

Vystřihnete-li pomocí většího hrnku z kartonu kruhy, získáte originální podtácky pod sklenice. Z krabic můžete takto vyrobit třeba celý prostírací set, fantazii se meze nekladou. Podtácky můžete navíc jednoduše vyrobit i z našich papírových obálek. Máme spočítáno, že z každé obálky lze vystřihnout minimálně 12 podtácků. :-)

4 signaturefurniturerental com

3. Škrabadlo pro kočky

Chraňte svůj nábytek jednoduše a efektivně. Stačí k tomu pruh (nebo několik pruhů) kartonu smotaný do spirály. Máte-li výtvarné cítění, můžete vnější část za pomoci barev sladit se zbytkem zařízení pokoje.

5 care2 com

4. Hračky

Nemáte však ponětí, co krabice budou pro děti! Coby stavební materiál nabízí karton nekonečné množství možností, jak krabice proměnit v jednoduché, ale přitom fantastické hračky. Od domečků a aut přes nábytek, spotřebiče a hudební nástroje až třeba po bludiště. To už je však trochu jiný level. :-)

8 carujeme cz   9 carujeme cz